Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Neogölpark İstanbul Doğa kadar doğal bir yaşam

Bolluca’da, doğal göllerle çevrili, muhteşem bir ormana yaslanmış 450 dönümlük bir arazide kurulu, müstakil bahçeli konut projesi NeoGölpark İstanbul’un üzerinde bulunduğu arazi son derece titizlikle planlandı. Evlerin coğrafi konum içinde yerleşimi, birbirilerine uzaklığı ve yakınlığı, giriş açılarından bahçe yayılımına kadar tüm detaylar, site yaşamı ile özgünlüğü iç içe yaşatabilmek üzere konumlandırıldı. 6 mahalle olarak planlanan NeoGölpark İstanbul’da 1. mahallenin inşaatı tamamlandı ve yaşam çoktan başladı. 1. mahalle, mimari konseptleri birbirinden farklı, büyüklükleri 278 m²- 412 m² arasında değişen, 8 tipte toplam 80 evden oluşuyor. Satışı tamamlanan 2. mahalledeki 50 evin inşaatı da Temmuz 2012’de teslim edilmek üzere devam ediyor. Büyüklükleri 190 m² ile 384 m² arasında değişen müstakil evler oldukça geniş bahçelere sahip.

SOSYAL, SPORTİF VE DOÐAL YAŞAM BİR ARADA

3. mahalle, ortalama 590 m² bahçe içinde, müstakil, 2 araçlık otoparka sahip L ve M tipi evler ve sempatik mimarisiyle ilgi gören “town house” lardan oluşuyor. “Gülümseyen Bahçeler” adıyla lanse edilen 3. mahalle evleri, kompakt, ekonomik, bakımı ve idaresi kolay olması açısından yeni evliler ve çekirdek aileler için oldukça ideal. Evler doğalgaz ile çalışan ekonomik bir ısınma sistemine sahip. Daire fiyatına, müstakil, bahçeli ev konforunu yaşatan 3. mahalle evleri, 7’den 70’e tüm sakinleri için NeoGölpark İstanbul çatısı altında sosyal, sportif, sağlıklı ve de doğal bir yaşam sunuyor. NeoGölpark İstanbul’un sosyal kulübü Neo Life bünyesinde yüzme havuzu, çocuk havuzu, güneşlenme terasları, spor merkezi, sauna, dinlenme alanları, cafe – restaurant, tenis kortları, basketbol sahası, çocuk kulübü, toplantı salonu bulunurken, çevresinde de keyifli yürüyüş alanları yer alıyor. Aydoğdu Market ve Göl Pastanesi de ev sahiplerine hizmet vermeye başladı. NeoGölpark İstanbulluların her türlü ihtiyacını karşılayacak farklı ticari alanlar da kısa bir zaman sonra hizmet vermeye başlayacak. NeoGölpark İstanbul’u çevreleyen ve Neo Yapı tarafından 120.000 ağaçla yeşillendirilen orman alanı bölgeye oksijen, sağlıklı bir doğal yaşam alanı sunarken, yayın ve aynalı sazan balıkları ve güzelliği ile göz dolduran Mavigöl de evinizin keyfine anlam katıyor. Çocukların özgürce oynayacakları, yeşil doğaya, temiz havaya doyacakları, dört mevsimi tüm güzellikleri ile yaşayacakları NeoGölpark İstanbul’da, okul öncesi yaş grubuna hitap eden bir eğitim kurumu da Eylül 2012’de kapılarını açmaya hazırlanıyor. 60 evden oluşan 3. mahallenin de inşaatı ve satışları devam ediyor. Evler Kasım 2013’te sahiplerine teslim edilecek

ÇAÐDAŞ STANDARTLAR VE CAZİP LOKASYON

NeoGölpark İstanbul, çağdaş standartlardaki alt yapısı, kişi başına düşen 450 m² lik yeşil alanı, yanı başındaki Neo Yapı tarafından özenle ağaçlandırılan 2.000 dönümlük ormanıyla, ev sahiplerine doğayla iç içe olmanın tüm keyfinin yaşatırken, şehre ve birçok noktaya bağlanan, yeni ulaşım ağının ortasındaki konumuyla da oldukça önemli bir lokasyona sahip. Göktürk – Kemerburgaz’a 10 dakika, Kanyon ve İstinye Park’a 25 dakika, Atatürk Havalimanı’na 30 dakika uzaklıkta. Neo Yapı’nın NeoGölpark İstanbul projesindeki öncelikli hedefi; çağdaş standartlardaki bir yaşamı bir lüks olarak değil, erişilebilir ve sürdürülebilir bir hayat tarzı olarak sunabilmek. NeoGölpark İstanbul, altyapısı, kullandığı 1.sınıf malzeme ve sistemler, çağın ve ev sahiplerinin ihtiyaçlarına yönelik üst yapı ve sosyal donanımlarıyla, hem sosyal, hem sportif, hem sağlıklı, hem konforlu, hem de doğanın içinde bir yaşamı tek bir çatı altında sunuyor.