Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Şehir aydınlatmasını canlandıran sistem

Philips, CityTouch ile kullanıcılara bir şehrin tüm aydınlatma sistemlerini internete bağlı arayüz üzerinden kontrol etme olanağı sağlıyor. Her bir aydınlatma noktası için gerçek zamanlı durum raporlarıyla, kolay ve modern bakım ve gözetim imkanı sunan Citytouch ile aydınlatma operatörleri sistemin her bir parçasının tüketim ve aydınlatma seviye verilerini takip edebiliyor. Aydınlatma seviyelerini yerel ihtiyaçlara göre ayarlayabilen CityTouch, şehirlerin hem enerji maliyetleri kısma hem de doğayı korumalarına katkı sağlıyor. Şehrin yoğun saatler dışında şehir genelindeki aydınlatma noktalarını kısmaya, hataları tespit etmeye ve iş akışı desteği sağlamaya olanak tanıyan sistem, işletme maliyetlerini ve enerji kullanımını belirgin oranda azaltarak enerji faturalarının düşmesine, daha az karbon emisyonuna ve daha az ışık kirliliğine yol açıyor.

GELECEÐE UYUMLU BİR ÇÖZÜM

Aydınlatma altyapısı, özellikle de bütçe sıkıntılarının yaşandığı bu dönemde pek çok şehir için önemli bir yatırım haline dönüşüyor. CityTouch, yeni teknolojilere ve genişleyen şehirlerin gereksinimlerine kusursuz uyum sağlayarak bu yatırımı koruyor. Sistemin tamamen ölçeklendirilebilir ve geleceğe uyumlu olması en değerli özelliklerinden birini oluşturuyor. CityTouch kullanan toplumlar büyüdükçe, mevcut ağlarına kolaylıkla yeni sokak ve mahalleleri ekleyebilecek konuma sahip olacaklar. Yeni aydınlatma inovasyonları ve işlevsellikleri kolaylıkla dahil edilebilirken mevcut CityTouch servisi de yeni talepleri karşılayacak şekilde sürekli olarak güncellenecek. Diğer yandan CityTouch, herhangi bir donanım türüne veya sağlayıcıya bağlı olmayan, dünyanın ilk ve tek kontrol platformu olma özelliğine sahip. Bu, kullanıcılara, şehrin gereksinimlerine ve bütçesine en uygun ürünleri seçme konusunda tam bir esneklik sağlıyor.

YAŞANABİLİR ŞEHİRLER YARATMAK

Dış mekan aydınlatması yaşanabilir şehirler yaratmada önemli bir rol oynuyor. Yenilikçi ve dinamik bir aydınlatma sisteminin sürdürülebilirliğe ya da sokak ve caddelerin güvenliğine ve emniyet hissine nasıl katkıda bulunduğunu görmek kolay; ancak bu aynı zamanda sosyal kaynaşma ve görünür olma gibi kentsel yaşamın somut olmayan yanlarına da etki edebiliyor. Aydınlatma operatörleri CityTouch ile belirli sokak ve mahallelerin ışığını rahatlıkla kısıp açabilirken; bu alanların atmosferi ve havasını da anında değiştirebiliyor. Gece festivalleri veya spor etkinliklerinde insanları yaya alanlarında bir araya getirebilir ya da yerleşim alanlarında gece sessizliğini korumak için ışığı kısabiliyor. Kısacası, ışığın çağdaş şehir yaşamına katkıda bulunabilecek her türlü aktiviteyi desteklemesini sağlıyor.