Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Tarihi Ziraat Bankası Cağaloğlu Hizmet Binası restore ediliyor

İstanbul’un tarihi ve kültürel mirasına sahip çıkan İstanbul İl Özel İdaresi, Ziraat Bankası Cağaloğlu hizmet binasını 5 milyon 187 bin TL bedelle restore ettiriyor. 19. yüzyıl kâgir mimarisinin günümüze ulaşan güzel örneklerinden biri olan yapıdaki yenileme çalışmalarının Temmuz 2013’te tamamlanması planlanıyor.

RESTORE ÇALIŞMALARI 2013’TE TAMAMLANACAK

Ziraat Bankası Cağaloğlu hizmet binası restorasyon işi kapsamında öncelikli olarak yapının kurul onaylı restorasyon projesi ve raporları ışığında, “dokunmadan dokunmak” ilkesi benimsenerek tarihsel araştırmaları için gerekli görülen noktalarda raspa çalışmaları ve laboratuar incelemeleri yapılıyor. Bununla beraber taşıyıcı sistemin onarımı ve takviyesi ile akabinde çatının onarım çalışmaları da başlayacak. Son dönemde iklim koşullarından ötürü binanın zarar görmesine sebep olan çatının kış mevsiminden önce tamamlanması ve yapının koruma altına alınması planlanıyor.