Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul yapı dünyasını buluşturdu

Türk yapı sektörünün uluslararası buluşma noktası olan 35. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 2- 6 Mayıs 2012 tarihleri arasında yapı dünyasını birçok yeni ürün ve hizmet ile tanıştırdı. 35 yıldır Türk yapı sektörü ve bölgelerinin en büyük fuarları olan Yapı Fuarları –Turkeybuild’in 2012 yılındaki ilk ve en önemli buluşması 35. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 109.420 ziyaretçiyi ağırlarken, binlerce yeni iş bağlantısına sahne oldu. Dünyanın lider fuarcılık firmaları ile gerçekleştirdiği işbirlikleri sonucunda etki alanını genişleten Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’un İş Geliştirme Platformu kapsamında düzenlediği Konuk Ülke Projesi’nin bu yılki konuğu Almanya Federasyon’uydu. Yapı dünyasının bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi (YEM) tarafından düzenlenen ve 35 yıldır Türk yapı sektörünün ve Bölgenin en büyük buluşması olan Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 2- 6 Mayıs tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. 81.000 m2 lik 12 salon ve açık alanda binlerce ürün çeşidi, yeni teknoloji ve hizmetin yer aldığı fuar, Türkiye’nin de içinde bulunduğu Balkanlar, BDT ülkeleri, Orta Doğu ve Kuzey Afrika’yı kapsayan bölgenin en büyük yapı malzemeleri fuarı olma özelliğini taşıyor.

YERLİ VE YABANCI ALIM HEYETLERİNDE FUARA BÜYÜK İLGİ

Fuarın İş Geliştirme Platformu kapsamında gerçekleştirilen diğer etkinlikler ise yerli ve yabancı alım heyetleri programları oldu. T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinatörlüğünde Orta Anadolu İhracatçılar Birliği organizatörlüğünde gerçekleştirilecek yabancı alım heyetleri programıyla 50 ülkeden gelen yabancı alım heyetleri Türk yapı malzemesi üreticilerini bir araya getirdi. Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, BAE, Bahreyn, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, Etiyopya, Fas, Filipinler, Fransa, Güney Kore, Gürcistan, Hırvatistan, Irak, İngiltere, İran, İsrail, İtalya, Karadağ, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Kosova, Kuveyt, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Moğolistan, Moldova, Nijerya, Özbekistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya Federasyonu, Sırbistan, Singapur, Sudan, Suudi Arabistan, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna, Umman, Ürdün, Yemen ve Yunanistan’dan katılan alım heyetleri, Türk yapı sektörünün uluslararası alandaki faaliyetlerine katkı sağladı.