Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

25. Yapı Fuarı – Turkeybuild Ankara, sektör profesyonellerini buluşturacak

Bu yıl, fuar 12.000 m2’lik yeni yerinde 200’den fazla katılımcı firma, binlerce ürün çeşidini 30.000 ziyaretçi ile buluşturarak, yine bölgesinin en büyük fuarı olma özelliğini koruyacak ve sektörü ortak bir platformda bir araya getirecek. Yapı-Endüstri Merkezi tarafından 35 yıldır düzenlenen YAPI FUARLARI – TURKEYBUILD’ın 2012’deki ilk durağı İstanbul oldu. 109 bin 420 yapı profesyonelinin ziyaret ettiği “Bölgenin ve Türk Yapı Sektörünün en büyük buluşması” YAPI FUARI – TURKEYBUILD İstanbul’un ardından, Eylül ve Ekim’de Ankara ve İzmir YAPI FUARLARI – TURKEYBUILD’e ev sahipliği yapacak.

Yapı dünyasının bilgi merkezi Yapı-Endüstri Merkezi tarafından düzenlenen, Türk yapı malzemesi sektörünün en köklü ve en büyük buluşmaları olan YAPI FUARLARI – TURKEYBUILD, bu yıl Ankara’da 25. kez bölgenin yapı profesyonellerini buluşturuyor. YAPI FUARI – TURKEYBUILD ANKARA, 20 – 23 Eylül 2012 tarihleri arasında yeni alanı olan Congresium, ATO Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek.

30.000 ZİYARETÇİSİYLE 25 YILDIR BÖLGESİNİN LİDERİ

YAPI FUARI – TURKEYBUILD ANKARA, kentin en büyük fuarı olma özelliğini taşıyor. Başkent Ankara’da özellikle kamu yatırımlarında karar vericilere sektörün dev markalarındaki gelişme ve yenilikleri görme imkânı sağlayan fuar, 2012 yılında da bölgedeki tüm mimarlar, mühendisler ve son kullanıcıları bir araya getirecek.

1988 yılından bu yana düzenlenen ve bölgenin en büyük ticaret platformlarından olan YAPI FUARI – TURKEYBUILD ANKARA, başkent merkezli olmak üzere tüm bölgedeki firmaları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarını, yatırımcılarını sektör profesyonelleriyle iletişime geçirerek, yeni iş ve yatırım olanakları yaratacak büyük fırsatlar sunuyor. Yapı sektöründeki en son teknoloji, ürün ve hizmetlerin sunulduğu fuarda ziyaretçiler, tek bir çatı altında yer alan 2.000’den fazla ürün segmentindeki ürün ve hizmetleri inceleyerek, katılımcı firmaların üst düzey yetkililerinden görüş ve önerilerini alarak, uygulamada karşılaşılan sorunlar ve çözüm yolları hakkında bilgi edinme fırsatı elde ediyor.

Geçen yıl 27.708 ziyaretçisi olan YAPI FUARI – TURKEYBUILD ANKARA’yı, yürütülen yoğun tanıtım ve duyuru çalışmaları, Türkiye genelindeki ticaret ve meslek odalarının üst düzey yetkilileri, iş adamları birlikleri ve satın alma heyetlerine özel hazırlanan fuar ziyaret organizasyonları ile bu yıl 30.000 yapı profesyonelinin ziyaret etmesi bekleniyor. YAPI FUARLARI – TURKEYBUILD her yıl, Türk yapı malzemesi sektörünün dev firmalarını, mimarlar, mühendisler, peyzaj mimarları, müteahhitler, GYO’lar, meslek odaları, resmi ve yerel yönetim temsilcileri, yatırımcılar, akademisyenler, öğrenciler ve ilgili STK’lardan oluşan yapı sektörü profesyonelleri ile bir araya getiriyor.