Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

2M Kablo, ihracat faaliyetleri 2. kez ödüllendirildi

Kurulduğu günden itibaren sürekli kendini yenileyen yapısı ve ürün yelpazesine kazandırdığı yeni ürünlerle büyümeye devam eden ve önümüzdeki 3 yıllık stratejilerini belirleyen 2M Kablo, üretiminin %40’ını ihraç ederek uluslararası başarısını sürdürüyor. İhracat alanındaki başarısı ile 2008 yılında İstanbul Ticaret Odası’ndan aldığı “İhracat Başarı ödülü” nün ardından 2011 yılında gerçekleştirdiği ihracat hamlesi ve Türkiye’nin dünya ticaretinden aldığı payın artmasını sağladığı için İMMİB İhracat Onur Ödülü’ne layık görüldü. 2M Kablo ürünlerinin %60’ının satışını Türkiye’de tüm bölgelerde kurduğu güçlü bayi ağı kanalıyla yurtiçi pazara gerçekleştirmektedir. Cirosunun %40’ını ihraç eden 2M Kablo, başta Avrupa olmak üzere, Rusya, Orta Doğu ülkeleri, Afrika ve Türki Cumhuriyetler’de önemli bir pazara sahiptir. Bu bölgelerde inşaat, petrol, gaz, petrokimyasal tesisler, enerji santrali projeleri, otomasyon, yangın ve güvenlik, uydu, yayıncılık, akıllı ve yarı akıllı binalar, stadyum ve tünel inşaatları, bazı endüstriyel tesisler, sahne, ses ve görüntü sistemleri gibi farklı uygulama alanlarında kullanılmaktadır.

2M Kablo ürün gruplarını tescilli 3 farklı marka altında toplamıştır. Yangına dayanıklı kablolarda; “FireKab”, Ses ve görüntü kablolarında; “LOOKAB” ve diğer alçak gerilim kablolarında; “2MKAB” markaları Türkiye’deki yaygınlığı ve güvenini emin adımlarla yurt dışına da taşımaktadır. Başlıca ürün grupları; Kontrol Kabloları, Koaksiyel Kablolar, Sinyal-Kumanda Kabloları, Bileşik ve CCTV Kablolar, Halojensiz Yangına Dayanıklı Kablolar, Yangın Alarm Kabloları, Telefon Kabloları, Ses ve Görüntü Kabloları, Bilgi İletişim Kabloları, Enstrumantasyon Kabloları ve Gemi ve Yat Kabloları’dır. Geniş ürün yelpazesi ile kablo sektöründe aktif rol oynayan 2M Kablo, ulusal ve uluslararası standartlara göre ürettiği ürünlerin yanı sıra, özel müşteri şartnameleri ve isteklerine göre de üretim yapmaktadır. 2008 yılından beri dünyanın her yerindeki 2M Kablo kullanıcıları; üretimden kaynaklı bedeni ve maddi hasarlara karşı 10.000.000 Euro’ya kadar sigortalıyken 2012 yılında bu rakam 20.000.000 €’ya çıkarılmıştır.

Ar-Ge çalışmalarıyla geliştirdiği ürün gamını her geçen gün biraz daha genişleten firma son bir yıl içerisinde HD kablo, gemi ve yat tipi kabloların üretimine başlayarak hedeflerini büyüttü. 2011 yılında üretim kapasitesini %30 artıran 2M Kablo, 2012 yılında hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlara yönelik üretim kapasitesini %35 artırmayı hedefliyor.