Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Bazı kapılar kilitli olsa bile açılmalıdır

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki; eğitim kurumlarında öğrencilerin sınıflarda kilitli kalması, güvenlikli tesis, hastane gibi yapılarda yetkisiz kimselerin kapıları içeriden kilitleyerek kontrol etmesi gibi olaylar, acil durum planları açısından risk taşıyor. İçeride çocuklar varken sınıfa girebilecek yetkisiz bir kişiyi etkisiz hale getirmek, çocukların yanına ulaşmak, kilitli kapılar sebebiyle engellenebiliyor, güvenliğin sağlanacağı süre uzuyor. Bu tür sorunları ortadan kaldıran Kale Sınıf Silindiri’nin takılı olduğu kapılar, içeriden kilitlenseler dahi dışarıdan kolayca açılabiliyorlar.

OKULLARDAKİ GÜVENLİK ÖNLEMLERİNE BAKIŞ AÇISI DEÐİŞTİ

Son yıllarda yurt dışı ve yurt içindeki okullarda yaşanan talihsiz olaylar bugün birçok okulun bir dizi güvenlik önlemleri yanında kapı kilitlerini değiştirmesini de beraberinde getirdi. Basit gibi gözükse de aslında yardıma gelen desteğin dışarıda kalmasını sağlayan eski silindirler, sınıf silindirleri ile değiştirildiğinde üzücü olayların etkisini azaltacak bir önlem olarak değerlendirilebiliyor. Benzer etkiyi hastanelerde de yaratan sınıf silindiri, yetkisiz kişilerin hastaların yanında kontrolsüz kalmasını engellediği gibi, hastaya ulaşma konusunda da önemli bir kolaylık sağlıyor.

KALE SINIF SİLİNDİRİNİN TEKNİK ÖZELLİKLERİ:

  • Standart Ürün (Sınıf Silindiri)
  • Topuzludur ve standart anahtarlıdır, anahtarla, dışarıdan kilitlenip açılmaktadır.
  • Topuz tarafından tutulsa (bloke edilse) dahi, anahtar ile ön taraftan açılabilmektedir.
  • Kapının arka tarafından topuz ile kilitleme yapmamakta, yalnızca açma yapabilmektedir.
  • Kapının sağ-sol olmasına göre, topuz tarafında bulunan pim-yay-vida setinin yeri değiştirilerek ayarlanabilir.

Opsiyonel (Kavrama Silindiri)

  • Ürün, topuz tarafında bulunan pim-yay-vida seti tamamen sökülerek kavrama silindiri özelliği kazanmaktadır. Bu özellikle, topuz tarafından hem açma hem de kilitleme yapılabilmektedir.
  • Ürün, topuz tarafından tutulsa (bloke edilse) dahi, anahtar ile ön taraftan açılabilmektedir.