Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Blue’Safe Mavi Kale’ye ETAG 004 belgesi

EOTA(European Organisation Teknik Approvals) tarafından yayınlanan ETAG 004 standardı, dış cephe mantolama ve ısı yalıtım sistemleri için Avrupa sınırları içinde zorunlu bir değerlendirme ve kalite sistemi. Ürün veya ürün grupları belirli bir dönem (Isı yalıtım sistemleri için 30 yıl) yaşlandırma testlerine tabi tutularak, bu dönem içinde aşırı soğuk ve sıcaklarda, rüzgar ve yağmur gibi çevresel etmenlere karşı dirençleri ölçülüyor. Bu testleri başarılı geçen sistemlere EOTA tarafınca ETAG 004 belgesi veriliyor.

Isı yalıtım sistemlerini 30 yıl yaşlandırma testlerine tabi tutarak, bu dönem içinde aşırı soğuk ve sıcaklarda, rüzgar ve yağmur gibi çevresel etmenlere karşı dirençleri ölçülür. Bu testleri başarılı geçen sistemlere EOTA tarafınca ETAG 004 belgesi verilir. Önümüzdeki dönemler de Avrupa Birliği uyum yasaları gereğince Türkiye’de de uygulanması zorunlu hale gelecek olan sistemle, her binanın bir ısı kimliğine sahip olma şartı istenecek ve bu sistem sayesinde binalarda mantolama ve ısı yalıtımı konusunda standartlar yakalanmış olacak.

Alınan bu belge ile Blue’Safe Mavi Kale Isı Yalıtım Sistem ve bileşenlerinin kalitesi Avrupa Birliği Teknik Organizasyonu olan EOTA tarafından da belgelenmiştir. Bu şekilde Avrupa Birliği sınırları içinde hiçbir yasal ve teknik engele takılmadan Blue’Safe Mavi Kale Isı yalıtım ürünleri CE işaretini de kullanarak dolaşabilecek ve tüm ihalelere teknik olarak katılabilme şansını elde etmiş olacaktır.