Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Bodrum Havalimanının kesintisiz enerjisi FG Wilson Jeneratör Sistemlerinden

1966’dan bu yana Avrupa’nın en büyüğü, dünyanın önde gelen güvenilir Jeneratör sistemleri markası FG Wilson’ın “5 adet FG Wilson 6.3 kV alternatörlü 1825 kVA” dizel jeneratöründen oluşan sistem Milas- Bodrum Havalimanı yatırımcısı Astaldi şirketine teslim edildi.

ULUSLARARASI TESTLER BAŞARIYLA TAMAMLANDI

Astaldi’ye teslim edilen ve kısa süre önce T.C Ulaştırma Bakanlığı Devlet Hava Meydanları (DHM ) ile şirket yetkililerince gerçekleştirilen uluslararası testler de büyük başarıyla tamamlandı. Böylece 5 adet 1825 kVA dizel jeneratörler ve sistemleriyle; “Kesintisiz Enerji Güç Merkezi” kuruldu. Bu güç merkezi yeni dış hatlar projesi kapsamında gerektiğinde tüm havalimanını besleyecektir.

FG WİLSON TÜRKİYE EKİBİNİN MÜHENDİSLİK VE PROJE BAŞARISI

FG Wilson Türkiye ekibinin Mühendislik ve Proje hizmetleriyle çift şebeke girişli senkronizasyon sistemi, PLC, SCADA sistemleri, ses seviyesini istenen ölçüde düşük tutacak kritik tip susturucular, eşanjör ve remote radyatörler, hava ve akülü start sistemleri, yakıtdepolama ve aktarma sistemleri “Kesintisiz Enerji Güç Merkezi”ndeki önemli teknik ekipmanlardır.

DÖRT MEVSİM BODRUM VE BÖLGESİ

Türkiye’nin tatil beldesi olmasının yanında turizm, organize perakende, sağlık ve kültür – sanat sektöründeki büyük yatırımlarve hareketlerle de öne çıkan Milas Bodrum Bölgesi’nin genişletilen havalimanının yıllık kapasitesi, 3 milyon yolcu olarak tahmin ediliyor.