Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Döşeme dolgusunda yeni çözüm

Yenilikçi inşaat yapı malzemelerinin Türkiye’ye getirilmesi amacı ile 2011 yılında kurulan ABS Yapı Elemanları, ilk olarak plastik yapı elemanları konusunda 35 yıllık bilgi birikimi olan Geoplast S.p.A’nın Türkiye’deki tek yetkili distribütörlüğünü almıştır. Geoplast ürün ailesi; kalıp, bina, su, yeşil ve spor olmak üzere beş ana grupta toplanmıştır.

YÜKSEK MALZEME TASARRUFU

Geoplast’ın geliştirdiği Modulo System ile 3 cm’den 70 cm’ye kadar, Yeni Elevetor ile de 70 cm’den 250 cm’ye kadar değişen yüksekliklerde her türlü dolgu yapılabilir, yükseltilmiş döşeme oluşturulabilir. Ürünler ‘kör kalıp’ olarak kullanılırlar. Minimum imalat ile döşemeyi taşıyan yüzlerce betonarme kubbe ve onları destekleyen sütunlar elde edilir. Kolay ve hızlı kurulum sayesinde inşaat süreleri kısalır. Döşeme imalatında kullanılan beton, demir ve diğer tüm dolgu malzemelerinden tasarruf sağlanır. Kör kalıpların oluşturdukları boşluklar, havalandırılabilir ve her türlü mekanik/elektrik tesisat geçişi yapılabilir. Temelde kullanıldıklarında yapı Radon gazından ve nemden korunur, ısı ve ses izolasyonu sağlanır. Geri dönüşümlü polipropilen ile üretilen dolgular LEED puanı kazandırır.