Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İç Mimar G. Hakan Külahçı Artmim Mimarlık

SİRENE BELEK HOTEL

1989 yılından 2011 yılına kadar Antalya Belek bölgesinde hizmet veren Sirene Belek Hotel, değişen zamanın ve gelişen turizm sektörünün doğrultusunda yüksek iç mimar G. Hakan Külahçı tarafından 2011 yılının sonunda yenilendi. Çağdaş ve doğal malzemeler kullanılarak, pastel renklerin hakim olduğu, yalın çizgilere sahip doğa ile iç içe bir tasarım ortaya çıkarıldı. Bir ay gibi kısa bir sürede uygulaması tamamlanan otel, 2012 yılının ilk ayında yeni misafirleri ile turizm sektörüne verdiği hizmete devam ediyor.

G. HAKAN KÜLAHÇI HAKKINDA

1962’de doğan Hakan Külahçı, 1984 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi, İç Mimarlık Bölümü’nden yüksek içmimar olarak mezun oldu. Mezuniyeti sonrası 2,5 yıl özel bir şirkette çalışarak mesleki deneyim kazandı. 1988 yılında Antalya’nın ilk iç mimarlık firması olan Art-Mim Ltd. Şti.’ni kurarak özel çalışma hayatına atıldı. Serbest çalışmaya başladığı ilk yıllarda piyasadaki işçilik kalitesinin düşük olduğu düşüncesi nedeniyle bir mobilya atölyesi kurdu. 1990 yılında, endüstri mühendisi olan kardeşi Gökhan Külahçı ile birlikte mobilya üretim ağını genişletti. Böylelikle Art-Mim, bünyesinde güçlü bir ofis ve üretim ekibi barındıran Türkiye’nin önemli, iç mimari tasarım ve uygulama firmalarından biri oldu. Mimari ve iç mimari alanda hizmet veren Külahçı, aynı zamanda Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nde ders veriyor ve İç Mimarlar Odası Antalya Şubesi Başkanlığı’na da başarı ile devam ediyor.