Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Lineadecor Ağaoğlu’nun tercihi

MY CITY BAHÇELİEVLER, MY TOWERLAND, MY WORLD EUROPE

Bu üç büyük ölçekli projenin hepsi Ağaoğlu’nun genel çerçevede çalışma prensiplerine uygun tasarlandı. Özetle; kendi kendine yeten, yaşam mimarı konseptine uygun, içinde sosyal tesisi, yüzme havuzu, çocuk parkları ve alışveriş merkezleri olan projeler…

Bu projelerde hedefimiz; kendi içlerinde günün yaşam koşullarına uygun mekanlar yaratmaktı. İnsanların yaşarken bir takım eksiklikler hissetmeyeceği projeler tasarladık ve uyguladık. Konut tercihinde kadınların beğenilerinin belirleyici olduğunu biliyoruz. Banyo ve mutfak bayanlar tarafından beğenilirse satın almayı tercih ediyorlar. Öte yandan mekanların yeterli büyüklükte olması çok önemli. Yeterli olanın üzerinde bir büyüklük ise alım gücü zorlaşıyor. O nedenle optimum çözümler sunmaya çalışıyoruz. İnsanların rahat ve mutlu yaşayabilecekleri ortamlar yaratmak asıl hedefimiz.

KONUT TERCİHİNE ETKİ EDEN İLK ALAN MUTFAK

Projelerin tasarımını etkileyen en önemli kriter lokasyon ve buna bağlı değişen müşteri profili… Her bölgedeki yaşam tarzları, dolayısıyla beğeniler başka. Mimari tasarıma başlamadan önce bu konuda anketler yaptırıyoruz. Gelen verilere göre genel beğeniyi yakalamaya ve genel mimari konsepti belirlemeye çalışıyoruz. Buna bağlı olarak da mutfağı oluşturuyoruz. Mutfağı oluştururken genel kriterimiz; fonksiyon. Çünkü ilk bakılan alan mutfak oluyor. Renk, kapak seçimi, aksesuar seçimi ve daha sonra genel konsepte uygun olarak diğer seçimler yapılıyor. Zaten iç mimari ve mimari proje bölümü kendi bünyemizde ve oldukça kalabalık bir ekip… Yaklaşık 30 kişilik bir mimari ekibimiz, 15- 20 kişilik de bir dekorasyon ekibimiz var. Biz mimari projelerimizin % 90’a yakınını Ağaoğlu bünyesinde üretiyoruz. Mesela Bahçelievler kendi bünyemizde yapılan mimari proje yine My Europe’da öyle. Sadece Towerland projesini dışarıdan Tuncay Çavdar ile çalıştık. Yine Ömer Çamoğlu ile çalıştığımız projeler oldu. Alan proje hazırlanma aşamasında iç mimari de devreye giriyor. Çünkü inşaat başladıktan sonra bu çalışmaları yapamıyorsunuz.

LINEADECOR İLE RAHAT VE UYUMLU ÇALIŞIYORUZ

“Dekorasyon projesi mekanik ve elektriği etkilediği için aynı anda devreye giriyor. Bu aşamada Lineadecor da sürece katılmış oluyor. Biz projeyi onlara gönderiyoruz, buraya geliyorlar, modülasyon gibi konularda katkıda bulunuyorlar ve bu da mimari projeye yön veriyor. Yani mutfak büyütülebiliyor, ebatları değişebiliyor. Lineadecor’la yaklaşık 10 yıldır çalışıyoruz ve hiçbir sıkıntı yaşamadık. Bu mutfak seçimi değil, sadece modülasyon, elektrik ve tesisat sistemlerinin belirlenmesi aşamasında bu çalışmayı yapıyoruz. Bunu mimari proje kesinleşmeden önce oturtuyoruz. Mimari proje kesinleştikten sonra dekorasyon bölümü devreye giriyor ve belirlenen konsepte uygun çalışmayı hayata geçiriyoruz. Bu da Lineadecor ile uzun soluklu birlikteliğimizin ilk kriteri. Şunu açıkça söyleyebilirim ki; Lineadecor kadar rahat ve uyumlu çalıştığımız başka bir firma olmadı. Bir firma ile uzun süreli çalışmanız için kaliteli olması gerekiyor. Lineadecor bunu sağlıyor. Ayrıca biz satış sonrasına çok önem veriyoruz. Yaklaşık 30 kişilik bir satış sonrası ekibimiz var. Projelerimizi teslim ettikten sonra bir garanti süremiz yok. Müşteri 3 yıl sonra da bizi arayıp bir sıkıntısını iletirse ekibimiz gidip yardımcı oluyor. Zamanında işi bitirmek ve organizasyon konusunda da oldukça başarılılar.” Mimar Aydın Vural Gökçek