Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Paıntistanbul 2012’de uluslararası iş birliği fırsatları

Fuarın dış tanıtımı ve katılımcılarına yönelik olarak NürnbergMesse GmbH ile kongrenin dış tanıtımı, bilimsel ve teknik oluşumuna destek vermek amacıyla da Vincentz Network GmbH & Co. KG ile paintistanbul 2012 etkinliğinin organizasyonu için uluslararası platformda işbirliğini sürdürüyor. 13-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek organizasyon, Türkiye’de bu alanda düzenlenen en geniş katılımlı fuar olma özelliğini sergilemeye devam ediyor.

Coğrafi konumu çerçevesinde Orta Doğu, Orta Batı ve Kuzey Afrika, Bağımsız Devletler Topluluğu ve Balkan Ülkeleri’nin gelişmekte olan pazarları ile Batı ve Doğu Avrupa’nın ileri sanayileşmiş ve gelişmiş ülkeleri arasında köprü oluşturan Türkiye; boya üreticileri ile hammadde ve hizmet tedarikçileri için büyük fırsatlar sunuyor. Fuar, uluslararası platformda boya ve mürekkep üreticilerinin, hammadde tedarikçilerinin, araştırmacıların, üniversite ve ilgili akademik kurumların, ekipman üreticilerinin, ambalaj, lojistik, sigorta ve banka kuruluşlarının karar mercilerini ve önde gelen temsilcilerini bir araya getirmeyi hedefliyor.

ULUSLARARASI İŞ BİRLİÐİ FIRSATLARI

Sektörünün meslek örgütü olarak 2003 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Bosad (Boya Sanayicileri Derneği), bugün 80’i aşkın üyesiyle temsil gücü son derece yüksek bir sektör kuruluşu olarak çalışmalarına devam etmektedir. Bosad’ın temel gündem maddeleri arasında yer alan öncelik boya tüketimini ve bilincini yurt genelinde artırmaktır.

Sektörün gelişimini hızlandırmak için temelde uluslararası üretim ve teknoloji kriterleri ile hedeflere uygun işletme politikalarının hayata geçirilmesi gerekmektedir. Bosad’ın mesleki ve sektörel çalışma alanında son dönemde çok çeşitli projeler yer almakta ve uygulanmaktadır. Derneğin, ekonomik ve ticari potansiyelini destekleyecek, teknolojik Ar-Ge yatırımlarına yönelik gelişmeleri hayata geçirme yönünde ortak çalışmalar da yapılmaktadır. Özellikle AB entegrasyon sürecine yönelik çalışmalar, Bosad bünyesinde oluşturulan 20’ye yakın çalışma grubu ile devam etmektedir. Sektörün coğrafi ve üretim hacmi avantajını destekleyen uluslararası formatlı, “paintistanbul 2012 Boya Sanayi, Hammadde ve Yardımcı Maddeler Fuar ve Kongresi” yerli ve yabancı ortaklar ile sürdürülmektedir.