Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Uzun ömürlü atıksu borusu: PP Extra

Yenilikçi ve işlevsel tasarımların öncüsü Pakpen Şirketler Grubu’nun alt markası Paklast’ın üretim ve Ar-Ge birimleri tarafından uzun süren araştırma ve deneyler sonucu 2012 yılında seri üretimine başladığı PP Extra, uzun ömürlü, aşınmaya ve kimyasallara karşı mükemmel direnç gösterme özellkleriyle sektörde fark yaratıyor. Pürüzsüz iç yüzeyleri sayesinde düşük eğimlerde dahi maksimum akış sağlayan ve istenilen boyda üretilen PP Extra atıksu boruları, içeride ve dışarıda oluşabilecek yüksek ve düşük sıcaklıklara karşı da dayanıklılık gösteriyor.

DAHA SESSİZ VE DAHA KALIN

Ürün yelpazesini her geçen gün geliştiren Pakplast’ın, özel conta tasarımı ile boru içerisine düşme ve tıkanmayı ortadan kaldıran yeni tasarımı PP Extra, sızdırmazlık, bina hareketleri ve depremlere dayanıklılık, kırılmazlık ve sessizlik özellikleriyle de muadili atıksu borularından farkını ortaya koyuyor.

Pakplast kalitesiyle % 20 civarında daha kalın üretilen PP Extra, 110 mm çaplı borularında 3.2 mm et kalınlığı ile dikkat çekiyor. Ayrıca şap altı, tesfiye altı ve toprak altı uygulamaları için uygun teknik özelliklere sahip olan PP Extra boruları 4 metre gibi oldukça yüksek derinliklerde de kullanılıyor. Pakplast’ın yeni ürünü PP Extra, bina içi ve bina dışı uygulamaları içeren projelerde ihtiyaç duyulan dayanımı yüksek atıksu boruları ve zemin altı uygulamaları için tercih ediliyor.