Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Yalıtımda çevreci ve ekonomik çözümler

BASF’nin geliştirdiği yüksek performanslı yalıtım malzemesi Neopor Plus, en iyi Alman EPS (genleştirilebilir polistiren) termal iletkenlik seviyesine ulaştı. BASF, Neopor® ürün yelpazesini sürekli olarak geliştirmeye devam ediyor. 0,030 W/m*K olarak açıklanan lambda değeriyle, optimize yalıtım malzemesi Neopor Plus (EPS, genleştirilebilir polistiren) Avrupa’daki EPS yalıtım malzemeleri arasında termal iletkenlik bakımından en iyi nominal değeri ve etkili kullanım özelliklerini sunuyor.

Optimize edilmiş Neopor Plus, gelişmiş yalıtım performansı sayesinde levha kalınlığının azalmasını sağlıyor, böylece planlamacılar ve mimarlar için daha fazla esneklik sunuluyor. Bunun yanı sıra, yüksek performanslı yalıtım malzemesi Neopor Plus düz çatıların yalıtımı için de ekonomik bir çözüm sunuyor.

BASF GRİ YALITIM MALZEMESİ PAZARINI GELİŞTİRİYOR

Gerçek Gri Neopor, rengini ve beyaz EPS yalıtım malzemesi karşısındaki özel performans üstünlüğünü grafit parçacıklarının eklenmesi sayesinde kazanıyor. Neopor, beyaz EPS yalıtım malzemesine oranla %20’ye varan oranda daha iyi bir yalıtım performansı sunmasıyla farklılaşıyor.

NEOPOR YALITIMI

Gri plastik tanecikli malzeme Neopor, bir yalıtım klasiği olan Syropor’un gelişmiş versiyonu olup; ısı ışınımını bir ayna gibi yansıtan ve böylece evdeki ısı kaybını azaltan özel grafit parçacıklar içermektedir. Tanecikli malzeme, BASF’nin müşterileri tarafından köpükleştirilerek cephelerin, çatıların ve döşemelerin yalıtımında kullanılmak üzere yalıtım levhalarına ve kalıplı parçalar haline dönüştürülür. Neopor yalıtım malzemeleri, pasif ev inşası standartlarını karşılamakta ve sıcak iklim bölgelerinde konutların soğutma enerjilerinden en az %30 tasarruf sağlamaktadır.