Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Ege Seramik’e çevre ödülü

Ege Bölgesi Sanayi Odası’nın fahri üyeleri, çalışanları ve öğretim üyelerinden oluşan komite tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda, çevreye duyarlı uygulamaları ve başarılı geri dönüşüm projeleri ile Ege Seramik, “Çevre Altın Ödülü” kategorisinde üçüncülük ödülü almaya hak kazandı.

ATIK MADDELERDEN ÜRETİM

25 Haziran 2012 tarihinde EBSO Sanayiciler Kulübü’nde düzenlenen ödül törenine katılan Ege Seramik Genel Müdürü Göksen Yedigüller, doğal kaynakları tüketmek yerine kaynakları etkin kullandıklarını ve kaynak tüketimini azaltarak geri dönüşüm sağladıklarını belirtti. Yedigüller, atık su ve proses atıklarından elde edilen hammaddeyi seramik üretiminde kullandıklarını, böylece atık maddeleri depolamak yerine üretimde kullanarak mazot ve depolama alanından tasarruf sağladıklarını dile getirdi. Elektrik enerjisi üretim tesisinden çıkan atık ısıyı kullanarak doğalgaz tüketimini azalttıklarını ve elektrikli forklifte geçiş yaparak emisyon değerlerini sıfıra indirdiklerini sözlerine ekleyen Yedigüller, bu sayede hava kirliliğini önlemeye katkıda bulunduklarının altını çizdi.

Törende EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar tarafından Ege Seramik Genel Müdürü Yedigüller’e plaket takdim edildi.