Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Form´dan estetik ve çevreci ürünler

SUNVIA GÜN IŞIÐI AYDINLATMA SİSTEMİ

45 yıllık üretim deneyimiyle Form Endüstri Tesisleri A.Ş., Sunvia Gün Işığı Aydınlatma Sistemi’ni Ankara’daki fabrikasında üretiyor. Sunvia Gün Işığı Aydınlatma Sistemi, akrilik kubbe, reflektör ve difüzör gibi üç ana parçadan oluşuyor. Çatı üzerine yerleştirilen özel akrilik kubbe gün ışığını reflektif kanala iletir. Yüksek yansıtma özelliğine sahip reflektif kanal gün ışığını difüzöre iletir ve difüzöre gelen gün ışığı homojen bir şekilde mekanın aydınlatılmasını sağlar. Sıfır enerji ile doğal aydınlatma sağlayan Sunvia, aydınlatmalardan kaynaklı doğaya salınan karbon miktarını azaltan doğa dostu bir sistem. 250-350-550 ve 900 çaplarında modelleri mevcut. 550 modeli, 400W aydınlatma eşdeğerine ve  30-35m² alanı aydınlatma gücüne sahip. SV_550 modeli, günde 8 saat yılda (320 gün) kullanılması durumunda yaklaşık 800 kg CO2 emisyonu engeller. Bunun anlamı “ doğaya, 1 ünite ile 2 ağaç kazandırılmasına eşdeğerdir.”

SUNVIA KULLANIMININ SAÐLADIÐI AVANTAJLAR

Sıfır enerjiyle çalışır, enerji tasarrufu sağlar.

Doğal aydınlatma sağladığından, karbon ayak izini azaltır.

Doğal aydınlatmanın sağlık üzerindeki pozitif etkisi nedeniyle çalışan kişilerin iş verimliliğini artırır.

Doğal aydınlatma kullanılan ortamlardaki ürünlerin tüketiciler tarafından daha çok tercih edildiği görülmüştür. Mağazalarda satışların artışını sağlar.

Doğal aydınlatma sayesinde okullarda öğrencilerin başarı oranlarında %20-30 artış sağlar.

Doğal aydınlatma yapılan sağlık kuruluşlarında hastaların iyileşme sürelerini kısaltır.

MITSUBISHI HEAVY VRF KLİMA SİSTEMLERİ

Form VRF Sistemleri San.Tic. A.Ş olarak Türkiye’deki tek yetkili distribütörü olan Mitsubishi Heavy Industries VRF klimalar, geniş ürün yelpazesiyle – 17 farklı tipte iç ünite, 83 model – her türlü mimari alan için esnek çözümler sunuyor. Otel, rezidans ve iş merkezleri için geliştirilmiş kompakt, ultra ince iç üniteleri (19cm yükseklik) ve 21dB(A)’ya kadar düşük ses seviyeli üniteleriyle otel odaları, toplantı odaları gibi sesin istenmediği her türlü mekan için idealdir. Ayrıca sektördeki en kompakt dış üniteleri ve yüksek enerji verimliliği ile mimariyi bozmadan yerleşim imkanı sağlarken yeşil bina uygulamalarına da imkan tanır.

MITSUBISHI HEAVY VRF KLİMA SİSTEMLERİNİN SAÐLADIÐI AVANTAJLAR

Tüm dış ünitelerde sadece DC Inverter kompresör kullanımı sayesinde yüksek verim sağlanabilir. Tropical kompresör ile 50°C dış dizayn sıcaklığı bulunan yerlerde dahi binalar soğutulabilir. Merkezi kontrol sistemi ile 128 iç ünite takibi yapılabilirken toplamda 1,000 metre bakır borulama ve 90 metre kod farkı uygulama imkanıyla en yüksek binalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.