Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Kurşun içermeyen deck

Havuz kenarı, bahçe, teras, banyo içi, küvet altı gibi ıslak zemin üzerine uygulanan, dış hava şartlarına dayanıklı kompozit malzeme olarak yapı sektörünün vazgeçilmez ürünü olan Deck; su, renk, çürüme ve bakterilere karşı dayanıklılık özellikleriyle ön plana çıkıyor.

Sektörünün lider kurumlarından biri olan AGT, ilk ve tek yerli ürün kurşun içermeyen Deck ile mimarlık ve mobilya sektörüne yenilikçi tasarımlarıyla fark katmaya devam ediyor. Düz zemin üzerinde ortalama 2.000 kilogram yük taşıma kapasitesine sahip olan Deck, su, renk, çürüme ve bakterilere karşı dayanıklıklık özellikleriyle dikkat çekiyor. Sektörün ihtiyaç duyduğu her türlü mobilya bileşenini yüksek teknolojili modern üretim tekniğiyle piyasaya sunan AGT’nin kurşun içermeyen Deck ürünü ayrıca %100 geri dönüştürülebilme özelliğiyle de mimarlık ve mobilya dünyasında fark yaratıyor.Açık ve kapalı yüzme havuzları, iskele üzeri, güneşlenme terasları, balkonlar, saunalar, soyunma odaları, oyun bahçeleri, plaj ve bahçe yürüme yolları, çardak ve pergola zeminleri ile tüm ıslak zeminlerde kullanılabilen Deck, AGT’nin yaklaşık 5 yıl süren Tübitak destekli bir Ar-Ge projesinin sonucu olarak piyasaya sunuluyor.

ÇEVRECİ ÜRÜNLERİNE BİR YENİSİNİ DAHA EKLENDİ

Kompozit malzemeden üretildiği için doğa şartlarından etkilenmeyen AGT Deck, yük dayanımı sayesinde prestijli mimarlık projelerinde ve otellerde tercih ediliyor. İstenilen her boyda üretilebilen ve boyanabilen AGT Deck, bakıma ihtiyaç duymadan havuz kenarları, teraslar, plajlar ve yürüyüş yolları gibi açık alanlarda da kullanılabiliyor. Izgara profil üzerine monte edilmesi durumunda ise 600 kilogram yük taşıyabilen AGT Deck, içerisinde kurşun bulunmadan üretilen ilk ve tek yerli ürün olarak insan sağlığına gösterilen önemin altını çiziyor.