Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Makel’den Rusya çıkartması

Makel Şirketler Grubu, 1990’lı yıllardan bu yana Rusya pazarında gerçekleştirdiği başarılı satış ve pazarlama çalışmalarına güçlenerek devam ediyor. Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu bünyesindeki ülkelerde, elektrik malzemeleri alanında yapılan en büyük ve en önemli uluslararası fuar olarak kabul edilen “ELEKTRO-2012” Fuarı’na katılan Makel, göz alıcı standı ve yeni ürünleri ile fuar ziyaretçilerinin ve iş ortaklarının büyük beğenisini kazandı. 

“ELEKTRO-2012” FUAR’INA BÜYÜK İLGİ

Rusya’nın başkenti Moskova’da bulunan Expocentre Fuar Merkezinde katılımcılarına 21. kez kapılarını açan fuara Rusya ve Türkiye dahil toplam 469 firma stantları ile katılımda bulundu. “ELEKTRO-2102” Fuarı’nı çoğunluğu Rusya, Bağımsız Devletler Topluluğu ve diğer ülkelerden yeni iş ortaklığı arayışında olan profesyonel firma yetkilileri olmak üzere 14 binin üzerinde kişi ziyaret etti.

“ELEKTRO-2012” Fuarı’na uzun yıllardır katılımda bulunan MAKEL Şirketler Grubu, Makel markalı kaliteli, estetik ve sağlam elektrik malzemeleri ile büyük beğeni kazandı. MAKEL standında üstün kalitesi “Gold Quality” sertifikası ile uluslararası düzeyde tescil edilmiş metal çerçeveleri ile göz dolduran ve büyük beğeni toplayan “CELLIA markalı Anahtar ve Priz serisi”, çoklu fonksiyon seçeneğini estetikle buluşturan “MILLANTA Modüler Anahtar ve Priz serisi”, sade tasarımı ile dekorasyona yeniden yön veren “DEFNE Anahtar ve Priz serisi” ile elektronik monofaze, trifaze ve kombi sayaçlar”, sigorta, kaçak akım şalteri ve kompakt şalterden oluşan yeni ve güçlü “Şalt Serisi” ile büyük ilgi gördü. Rusya ve çevre ülkelerden birçok firma, Makel ürünlerinin yetkili satış noktası olmak ve ürünlerinin satışını yapmak üzere talepte bulundular.

MAKEL, RUSYA PAZARINA GİREN İLK TÜRK FİRMALARI ARASINDA

“ELEKTRO – 2012” Fuarı’nda konuşan Makel Satış ve Pazarlama Koordinatörü Nihat Ünver, firmanın 2012 yılında Rusya pazarında liderliğe oynadığını belirterek, anahtar ve prizde yeni seri ve ürünleri ile Rusya genelindeki satış noktalarına yönelik yayılma çalışmalarına devam ettiklerini, Makel markalı ürün satışı yapan nokta sayılarını da arttırmaya odaklanmış durumda olduklarını söyledi. Ünver şöyle devam etti: “Makel olarak Rusya pazarında 15 Haziran – 15 Ağustos 2012” tarihleri arasında başarılı bir satış – promosyon kampanyasını sürdürdük. “ELEKTRO-2012” Fuarı’nda Makel standına gelen ziyaretçi firmalara bu kampanya hakkında da bilgi aktardık. Kampanya, özellikle hediyeleri ile dikkat çekti ve ilgi gördü. MAKEL, Rusya pazarına ilk giren Türk firmalarından biri olması ve uzun bir süre önce Rusya’da oluşturduğu pazarlama ofisleri ile yaptığı başarılı çalışmaları sonucunda dünyanın en büyük coğrafi alanına sahip, 140 milyon nüfusu ile büyük bir pazar olan Rusya’nın dört bir tarafında varlığını hissettiriyor. Hemen her satış noktasında Makel markalı bir ürüne rastlamanız mümkün. Rusya’da uzun yıllara dayanan tecrübemiz ve bayilerimiz ile kurduğumuz güçlü ilişkiler neticesinde Rusya’da yaklaşık yüzde 30’luk pazar payı ve 2012 yılı yüzde 50 büyüme hedefi ile yoluna tam gaz devam etmektedir. Makel, dünyanın önde gelen markalarının var olmaya çalıştığı, Çin kaynaklı ucuz ve taklit ürünlere bol miktarda rastlanıldığı büyük bir pazar olan Rusya’da ürünleri ile satış liderliğine oynuyor. Rus tüketiciler, yıllardır satın alarak kullandıkları Makel markalı ürünler ile Türk Malı ve Türk Kalitesi’ne duydukları güveni dile getirmekteler. MAKEL markalı elektrik malzemeleri Rus tüketiciler tarafından kalitesi, en üst seviyedeki malzeme kullanımı ve işçiliği, estetiği, sağlamlığı ve ekonomik fiyatları ile referans ürün olarak kabul görmektedir.”