Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Mecalux S.A Raf Sistemlerinin kurulumunu Teknovinç gerçekleştirdi

İspanya merkezli, endüstriyel raf üretimi konusunda faaliyet gösteren Mecalux, toplam olarak 12.500m² büyüklükte 45m tavan yüksekliğine sahip kendi kendine enerji üretim prosesine sahip olan son teknoloji raf sistemini hayata geçirdi. Sistem, saatlik 850 palet malzemenin giriş ve çıkışına imkan vermekte olup, aynı zamanda günlük 400 TIR veya gemi yükü girişi kapasitesine sahiptir.

PROFESYONEL BİR ŞİRKETLE ÇALIŞMAK BÜYÜK BİR AVANTAJ

Mecalux Proje Müdürü Mehmet Özgür, projelendirme sırasında TeknoVinç ile çalıştıklarını ve gerek kurulum gerekse problem gidermedeki hassasiyetleri konusunda oldukça başarılı bir çözüm ortaklığı sunduklarını belirtiyor. Taahhüt ettikleri sürede ve sistemi çalışır bir şekilde teslim etmeleri gerektiği için kule vinç kullanmayı tercih ettiklerini belirten Mehmet Özgür, “ Bu kadar geniş bir alanda yüksek tonajlarda kule vinç çalıştırmak, 3 ayrı ekibin koordinasyonu, kule vinçlerin iç içe çalışmalarını planlamak bizim için çok önemli konular. Bu nedenle çalışmalar süresince TeknoVinç’in desteği bizim açımızdan çok önemliydi. Bunların koordinasyonunda bu kadar profesyonel ve deneyimli bir şirket ile çalışmanın avantajlarını yaşadık” dedi.

Proje dahilinde; sıkma makinası, matkap, muhtelif lokma-anahtarlar, seviyeleme cihazları ve Potain marka kule vinçleri kullandıklarını belirten Özgür şunları söyledi; “Potain bütün dünyanın bildiği ve tanıdığı en büyük kule vinç üreticilerinden. İspanyol bir firma olmamız ve daha önce de kule vinç deneyimleriniz olmasından ötürü, projede gereken noktada bize destek olacak bir partnere ihtiyacımız vardı. Sonuçta yurt dışında iş yapıyorsunuz ve o ülkenin şartlarını iyi bilen partnerler o işin daha hızlı ve problemsiz çözülmesini sağlar. Projede yer alan raflarımızın ağırlıkları 5400 kg. civarında olduğundan o kapasiteyi karşılayacak ürünleri tercih ettik ve TeknoVinç’in 2x MDT 178 ve 1 x H3/32 model kule vincini kullandık.

KİRALAMA YÖNTEMİ EKSTRA YÜKÜMLÜLÜKLERDEN KURTARIYOR

Mecalux olarak projenin başlangıcında Türkiye’de ofisimiz ya da bir şirketimiz yoktu. Ayrıca yurt dışında iş yapan bir firma olarak kiralama yapmak daha uygun geldi. Kiralama yöntemi ile bünyenizde eleman ve yedek parça stoğu bulundurmak gibi yükümlülüklerden kurtuluyorsunuz. Herhangi bir sorunla karşılaşmanız durumunda da kiralama yaptığınız firmadan hızlı bir şekilde hizmet alabiliyorsunuz. TeknoVinç’in yeni ve kullanılmamış bir kule vinci satın alıp, kendi kullanımlarına sunmasının büyük bir rahatlık ve güven getirdiğini belirten Mecalux Proje Müdürü Mehmet Özgür, “Sıfır bir vincin daha sözleşme yapılmadan sözlerini yerine getirmek amaçlı satın alınıp tarafımıza kiralanması bizi özel hissettiren bir davranıştı” diyor.

HIZLI VE TİTİZ ÇALIŞAN BİR EKİP

Yedek parçanın her ekipmanın en önemli kriteri olduğunu belirten Özgür, “İstediğiniz kadar kaliteli veya pahalı bir ürün alın bunun yedek parçasının bekleme süresi fazla ise size o ürün satın aldığınız paranın belki 2 katına mal olur. İşinizin durduğu her gün sizin hanenizde eksi bir meblağ aynı zamanda işverenin gözünde eksi bir durumdur. TeknoVinç bizi bu konuda hiç üzmedi ve vinçlerle ilgili şu ana kadar bir sorun yaşamadık. TeknoVinç ekibi ne zaman ihtiyacımız olsa işimizi geciktirmeden, gerekli İSG kuralları çerçevesinde işlerini hızlı, muntazam ve düzgün bir şekilde yaptılar” diye konuştu.