Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Öztreyler, lazer kaynaklı çelik için Ruukki’yi seçti

1960 yılından bu yana 30’un üzerinde ülkede iş ortaklarına sunduğu çözümler ile farklılaşan, Finlandiya merkezli çelik üreticisi Ruukki; 2009 yılında giriş yaptığı Türkiye pazarındaki gücünü artırmaya devam ediyor. Türkiye’nin en önemli üstyapı ve damber üreticilerinden Öztreyler, ürünlerini hafifletmek, kullanım ömrü ve dayanıklılıklarını artırmak hedefi ile aşınma sacı ve levha tedarikçisi olarak Ruukki ile işbirliğine başladı.

Öztreyler’in çelik malzemelerinde tercih ettiği marka olan Ruukki ayrıca lazer kaynaklı ürünlerde Öztreyler’in tek tercihi oldu. Farklı kaynaklama tekniklerine oranla, kaynak yerinin deformasyonunu en aza indirgeyeren lazer kaynaklama teknolojisi ile Ruukki, müşterisinin lazer kaynaklama işlemini üstlenerek, Öztreyler’in üretim maliyetlerini düşürmesini ve ayrıca bunun yanında günlük üretim adetlerininde arttırmayı sağlıyor.

Ruukki’nin, aşınma sacı alanında Türkiye’de en iyi hizmeti veren firmalardan biri olduğunu belirten Öztreyler Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ahmet Dal; “Türkiye’de ve ihracat yaptığımız tüm ülkelerde kalitemizle ön plana çıkan bir üreticiyiz. Ürünlerimizin dayanıklı olabilmesi için alanında en iyi olan firmalar ile çalışıyoruz. Ruukki, aşınma sacı ve levha tedarikimizin yanı sıra, lazer kaynaklı ürünlerini ek yatırım gerekmeksizin bize sunarak üretim maliyeti ve işçilik alanlarında bize avantaj sağlıyor. Ayrıca üretimimize özel ölçü ve kalınlıklarda tedarik ettiği saclarla da üretim hızımızın yaklaşık yüzde 15 oranında artmasını sağlıyor” dedi.

Ruukki, 2 ile 8 mm aralığında çeşitli kalınlıklardaki sacları, iş ortaklarına kaynağı yapılmış olarak sunabilen Türkiye’deki ilk çelik üreticisi olma özelliği taşıyor. Lazer kaynaklama teknolojisini kullanmak isteyen üreticiler, makinayı tedarik etme veya bir çelik servis merkezinden hizmet alma gereksinimi olmaksızın Ruukki’nin lazer kaynaklama çözümlerini kullanabiliyor.