Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Şerifoğlu Parke

TERCİH EDİLME SEBEBİ

Yıllık 2.000.000 m2 üretim kapasitesiyle, Türkiye’nin ilk ve en büyük lamine parke üreticisi olan Şerifoğlu, 1967 yılında masif parke üretimi ile başlayan yolculuğuna, bu konuda kazandığı bilgi ve tecrübesini de katarak lamine parke ile devam etmektedir. Her zaman kalite ve müşteri memnuniyetini hedef edinen Şerifoğlu Parke, sektörde lider konumdaki yerini koruyabilmek adına teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri yakından takip etmektedir. Kalite ve mükemmelliği, kurulduğu günden bu yana esas alan Şerifoğlu, bu sayede Türkiye’de olduğu gibi uluslararası pazarda da aranan bir marka haline gelmiştir.

PROJENİN ÖNEMİ

Palivor Çiftliği, bizim için gerek konut projeleri arasında kendini farklı ve özel kılan yeriyle, gerek Oral Mimarlık’ın kalitesi ve farkıyla tanışmamıza vesile olan, heyecan verici butik bir projeydi.

KULLANILAN ÜRÜNLER

Projenin genelinde tek tip bir ürün kullanılmaktansa, Palivor’un farklılığı göz önüne alınarak, farklı ev tiplerine ve konseptlerine göre, projenin kahramanları tarafından lamine parkeler özenle seçildi. Seçilen ürünlere bakıldığında, her bir evin kendine özgü karakterini fazlasıyla yansıtacağı ürünler üzerinden gidildiğini ve özenle seçildiğini hissettik. Ürün seçimi yapılmış olan evlerin tamamında, geniş mekanlarda kendini gösteren, özellikle mekanı daha geniş göstermesi adına önerdiğimiz Maksi Plank ebadımız tercih edildi.

  • Meşe ağacının kendine özgü dokusunu ve sıcaklığını daha çok yaşamak ve hissetmek isteyenler için, Meşe ağacının yüzeyinde uygulanan fırça ve yağ dokusu ile zenginleştirdiğimiz, “ Meşe Fırçalı Yağlı”
  • Doğallığı en iyi yansıtan eşsiz Meşe ağacını, kendine özel sıcacık bir kahve tonuyla birleştirdiğimiz, döşendiği mekânlarda Ekstra Dalga dokusu ve pahlı kenar formuyla gerçek ahşabı derinlemesine hissettiren, iddialı ve ihtişamlı bir tasarım, “Meşe R-40 Dalgalı”
  • Afrika ve Uzakdoğu’nun tropik ormanlarında yetişen, yapısındaki yumuşak geçişleri ve sıcak renk tonuyla, yalınlığı yaşamak isteyenler için tasarlanan “Natürel Sapelli”
  • Tropik ve egzotik iklim ağaçları olan, içinde barındırdığı kendine has renklerini, özel çalışmalar sonucunda elde ettiğimiz firmamıza özel renk uygulamalarıyla birleştirdiğimizde karşımıza çıkan iki farklı ahşap türü;
  • Kahverenginin ağırlığının, modern ve sade çizgiyle birleştirildiği, “Iroko R-30”
  • Kızıl renginin asla geçmeyen modasını, döşendiği her ortama kattığı zenginliğinin hissedildiği, “Merbau R-30”

Projenin geneline bakıldığında, Meşe ağacının yüksek oranla daha fazla tercih edildiğini gözlemledik. Seçilen ağaçların içinde standardımızda olan renklerin yanı sıra, özel tasarladığımız farklı renk, yüzey ve doku seçenekleri de bulunmaktaydı. Farklı renk ve dokudaki parkeler, farklı ev tiplerinin kendine has konseptlerini daha iyi yansıtmak ve hissettirmek adına, özenle seçildi. Proje süresince, yüksek kalite anlayışı ve proje farklılığının ayrıca hissettirdiği heyecan ve itina doğrultusunda, seçilen ürünlerin üretim ve sevkiyatları, planlandığı şekilde partiler halinde tamamlandı.