Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Türkiye’nin en büyük ferforje dövme tesisi yatırımı yapıldı

Fatih Ferforje, Denizli Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan üretim tesislerinde yeni yatırımlarını tamamladı. 2012 yılı için planlanan yatırımların başında gelen dövme presleri ve indüksiyon ocakları temin edilerek kurulumu gerçekleştirildi. Yıl içerisinde alınarak üretim hattına dahil edilen 650 ve 500 tonluk presler ile dövme hattındaki pres sayısı 23 ‘e çıkarılmıştır.

“Türkiye’nin Ferforje Markası” sloganıyla çıktığı yolda, Dünya’nın en büyük ferforje imalatçıları arasında yer alan Fatih Ferforje, her geçen yıl makine parkuruna eklediği yeni makineler ile üretim kapasitesini arttırmaktadır. Bununla birlikte ürün çeşitliliğini de geliştiren Fatih Ferforje, özellikle dövme ürünlerde iddiasını sürdürmekte ve dünya pazarındaki yerini korumaktadır.

Fatih Ferforje İnsan Kaynakları Sorumlu Ömer Fatih FİLİZ, ferforje dövme hatlarına yapılan yeni yatırımlar için Türkiye sanayisine bu makineleri kazandırdıkları için gurur duyduklarını belirtirken, yatırımların devam edeceğini belirtti. Dövme hattındaki bu güçlü presler ile artık daha detaylı ve daha kaliteli dövme parçalar üretebileceklerini belirten Filiz, bu preslerde kullanılacak dövme kalıplarının da kendi bünyelerinde hazırlandığına işaret ederek, Fatih Ferforje’nin entegre bir ferforje üretim tesisine sahip bir firma olduğunu söyledi.