Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

2M kablo kullanıcıları 20 milyon euro’ya kadar sigortalı

Yer aldığı önemli projeler ve ürün güvenilirliği ile bilinen 2M KABLO, ACE EUROPE kuruluşundan yaptırdığı ürün “Sorumluluk Sigortası” ile ürettiği ürünlerde 3. şahısların ve müşterilerinin karşı karşıya kalabileceği bedeni ve mal varlıklarına gelebilecek maddi zararların teminatı olarak belirlediği 10 milyon Euro sigortayı 20 milyon Euro’ya çıkarttı.

1993 yılında kurulan ve sayısız birçok projede yer alan 2M KABLO; 2MKAB, FireKab ve LOOKAB tescilli markalarla alçak gerilim kabloları üretimi yapmaktadır. Koaksiyel Kablolar, Ses ve Görüntü Kabloları, Enstrumantasyon Kabloları, Yangına Dayanıklı Kablolar, Bileşik ve CCTV Kablolar, Yangın Alarm Kabloları, Bilgi İletişim Kabloları, Telefon Kabloları, BUS Kablolar, PUR / SİLİKON Kablolar, Kontrol ve Kumanda Kabloları, Gemi ve Yat Kabloları, Özel Kablolar bu gruba dâhil olan kablolarıdır.

KABLOLARIN KULLANIM ALANLARI

Kabloların ağırlıklı olarak kullanıldığı alanlar inşaat sektörü (yüksek katlı binalar, alışveriş merkezleri, okullar, kültür merkezleri, hastaneler v.b.), enerji santralleri, petro-kimya tesisleri, sanayi tesisleri, otomotiv sektörü, tv-radyo istasyonları, konferans-sinema salonlarıdır. 2M KABLO, 2012 yılı itibariyle İstanbul Silivri’de bulunan yeni üretim tesislerine taşınarak yeni yatırımlarıyla, daha geniş alanda, donanımlı geniş kadrosuyla müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Ayrıca İstanbul’da Perpa Ticaret Merkezinde Yurt içi Satış Merkezi, Ankara’da Satış Ofisi, Antalya, Adana, İzmir’de satış noktaları ve ayrıca Moskova’da 2005 yılından itibaren bir satış ofisi ve depo ile hizmet vermekte. 1999 yılından beri ihracat faaliyetleri içinde olan 2M KABLO, toplam üretiminin % 40’ını ihraç etmektedir. İhracat yaptığı ülkelerin bazıları: Fransa, İngiltere, Almanya, Hollanda, Danimarka, Kanada, İrlanda, Irak, İran, Rusya, Bulgaristan, Slovenya, Slovakya, Letonya, Çek Cumhuriyeti, K. İrlanda, Litvanya, Katar, Suriye, Lübnan, Makedonya, Birleşik Arap Emirlikleri, Yunanistan, Ürdün, KKTC, Pakistan, Türkmenistan, Vietnam…