Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Ağaoğlu Diyarbakır ziyaretinde yatırım fırsatlarını yerinde inceledi

Türkiye’nin gayrimenkul sektöründeki öncü şirketi Ağaoğlu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu 29 Ağustos Çarşamba günü Diyarbakır’ı ziyaret ederek Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Karacadağ Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri İlhan Karakoyun ve Diyarbakır Sanayi ve Ticaret Odası Başkan Vekili Remzi Durmaz, Diyarbakır Sanayi ve Ticaret Odası Burhan Sümer, Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı Fahrettin Akyıl ile bir araya geldi. Ali Ağaoğlu ziyareti kapsamında bölgedeki yatırım fırsatlarını da değerlendirdi.

Diyarbakır’da 2008’de uygulanan teşvik politikası sonucu yatırımcı sayısının üç yılda neredeyse iki katına çıktığını belirten Ali Ağaoğlu, “Bugün, 1 buçuk milyonu geçen nüfusu ile Diyarbakır konut anlamında ciddi gelişim kaydediyor. Bölgedeki projeleri, ziyaretim sırasında gezme imkanım oldu. Çok iyi projeler olduğunu gördüm hatta beğendiğim bir projeden 3+1 daire bile satın aldım. Bu ziyaretim kapsamında birçok iş adamı ile de bir araya gelme olanağım oldu. Onların yaptıklarını görüp duydukça bölgenin potansiyelini daha net gördüğümü söyleyebilirim. Bölgedeki refah seviyesinin yükseltilmesi adına somut yatırımları hayata geçirmemiz gerekiyor. İşte bunun için buradayım ve tüm iş dünyasını da buraya, bu bölgeye yatırıma, Diyarbakır’ın ve bölgenin kalkınma hamlesine omuz vermeye davet ediyorum.”dedi.