Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Avrupa’nın bir numarası Borusan güvencesiyle Türkiye’de

Borusan Makina, taş ve agrega yıkama alanında lider Kuzey İrlanda merkezli CDE Global firmasının temsilciliğini aldı. Borusan Makina, Türkiye’de hızla büyüyen Taş ve Agrega sektöründe başarılara imza attığı Metso Mobil Kırıcı ve Elek’lerden sonra şimdide CDE Global’in yıkama ve eleme makinalarını da pazara sunacak. Gürcistan, Kazakistan ve Kırgızistan’da bu ülkeler arasında. CDE Global ürünleri Borusan Makina kurumsallığı ve hizmet kalitesi ile tüketicilerle buluşurken, projelendirme ve montaj desteği CDE tarafından sağlanacak.

İrlanda dışında Brezilya ve Hindistan’da da kendine ait üretim tesisleri olan mühendislik şirketi CDE Global, Avrupa’nın bir numaralı yıkama ve eleme makineleri üreticisi. Alanında global bir pazarı bulunan şirket, kum-agrega yıkama, geri dönüşümden gelen malzemelerin yıkanması ve maden yıkama-zenginleştirme alanlarında kullanıma yönelik makineler üretiyor. Ürün gamında Evowash kum yıkama makinesi, M2500 mobil yıkama eleme makinesi, Prograde elekler, Rotomax kütük yıkayıcılar ve Evoscreen süzme elekleri bulunuyor. Aquacycle koyulaştırıcının da aralarında bulunduğu, atık suların yeniden değerlendirilmesine yönelik makineler ve uygulamalar ise dikkat çekici.