Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Davut Panel Fabrikası hizmet vermeye başladı

Haziran 2012 yılında, 35 dönüm alan üzerinde, 10.000 m2 kapalı üretim alanı ve 540 m2 idari binası ile hizmet vermeye başlayan fabrika, yıllık 2,5 milyon metrekare kapasiteli Poliüretanlı Sandviç Panel ve Trapez Levha üretimi yapıyor. Çatı ve cephe sandviç panelleri, son yıllarda ses ve ısı yalıtımından dolayı tercih edilen, hafif ve montajı kolay kaplama malzemelerdir. İstenilen renk ral kodlarında, alüminyum veya galvanizli boyalı saclardan müşteri isteğine göre hatta membranlı çatı panelleri üreten Davut Panel bünyesinde, 10 cm ile 20 cm kalınlıktaki poliüretanlı soğuk oda panelleri de yer almaktadır.

YURT İÇİ VE YURT DIŞINA HİZMET VERECEK

Ortadoğu ve Irak’ı, sandviç panel satışlarında odak pazarlar arasında gören ve gelecek dönem yatırımları arasında Taşyünü Panel üretimine yer verecek olan Davut Panel, bayilik anlayışına bağlı olarak satışlarına yön vermeyi hedeflemektedir. Davut Panel yönetim kurulunun, inşaat sektöründeki bilgi ve tecrübelerini, alanlarında uzman ekip profesyonelleri ile buluşturması sonucunda kurulan Poliüretan Sandviç Panel fabrikası, yurt içi ve yurt dışı sanayicilere en kaliteli ve hızlı şekilde izolasyonlu panelleri ulaştırmaktadır. Ürün spesifikasyon ve kalite değerlerine öncelik veren, müşteri memnuniyeti bir odaklı satış politikası geliştiren, teknolojik-modern makine ve ekipmanlardan oluşan bir alt yapıya sahip olan firma, Ar-Ge ve kalite çalışmalarına son derece önem vermektedir. Sektörel bazda kendini ve ürün çeşidini yenilemek, ürünlerini nihai tüketici için pratik ve kolay çözümler sağlayacak şekilde dizayn etmek anlayışında olan Davut Panel, sipariş ve üretim koordinasyonunu en etkin şekilde sağlayarak, müşteriye kaliteli ürünü zamanında teslim etmektedir.

Davut Panel Yön. Kur. Başkanı Sarper Davut ( Maden Müh. ), Yön. Kur. Üyeleri; Alper Davut ( İnş. Müh. ) ve Oktay Davut ( İnş. Yük. Müh. )’tur. Grup firmaları; Davut İnşaat A.Ş. ( Beton Santrali, Mermer Fabrikası ) ve Özyapı İnşaat A.Ş.’dir. (Liman inşaatları ve Taş Ocağı – Konkasör Tesisleri )