Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Klima uzmanı Daikin’den ABD’de büyük yatırım

2011 yılında Airfel’i satın alarak Türkiye iklimlendirme sektörüne sağlam bir giriş yapan dünyanın en büyük klima üreticilerinden Daikin, ABD’nin önemli klima şirketlerinden Goodman Global Group Inc.’in satın alınması için Goodman ve onun en büyük paydaşı Hellman&Friedman ile 29 Ağustos 2012 tarihinde anlaşmaya vardı. 3.7 milyar Amerikan Doları karşılığında Goodman’a %100 sahip olan Daikin, 2015 yılı hedefleri doğrultusunda büyümeyi sürdürüyor.

Özellikle Kuzey Amerika’da kanallı tip klima alanında önemli bir yere sahip olan Goodman, düşük bütçeli ABD üretimi ve 900 dağıtım noktasından oluşan geniş ağıyla güçlü finansal performansa sahip. Geniş ürün gamında konut tipi ve ticari tip uygulamalar için klima ve ısı pompası sistemleri; binalar ve fabrikalar için büyük çaplı klima sistemlerini bulunduran Daikin, Goodman ürünlerini de bünyesine katıp Kuzey Amerika klima pazarına giriş yaparak global pazar liderliğini güçlendiriyor.

Daikin Başkanı ve CEO’su Noriyuki Inoue, “Global ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme üreticisi liderliği yolunda Daikin, dünyanın en büyük iklimlendirme pazarı olan Kuzey Amerika’da Goodman ile güçlerini birleştirecek. Daikin ve Goodman Global ürünlerinin farklı bölgelere ulaştırılması açısından çok iyi bir dağıtım ağına sahip olduk.” dedi.