Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Lineadecor şıklığı, Çengelköy Mesa ve Parkoran Konutları’nda

Mesa olarak müşterilerimize kullanışlı ve fonksiyonel ve kusursuz mekanlar sunmayı hedefliyoruz. Müşteri memnuniyeti odaklı çalışmanın gereği olarak konutun her noktasının en ince ayrıntısına kadar tasarlanmış olması gerekiyor. Her iki proje de gerek mimari gerek iç mimari tasarımıyla sade, işlevsel ve modern bir çizgide tasarlandı. Genel olarak her tür müşteri grubuna hitap edebilecek, sade çizgileri tüm müşteri profilinin ihtiyaçlarına cevap verecek detayda, titizlikle hazırlamaya gayret ediyoruz.

LINEADECOR’UN TERCİH EDİLME NEDENİ

Mutfak konutun elektromekanik sistemlerinin yoğun olduğu ve inşaat aşamasında çözülmüş olması gereken özel bir bölümü. Bu nedenle priz yerleşimine varıncaya kadar tüm mutfak ekipmanlarının işin başından titizlikle tasarlanmış olması bizim için çok önemli. Mutfak alanında çözüm ortağı olarak gördüğümüz Lineadecor ile de işin en başından koordineli bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Lineadecor’un alternatif önerileriyle, proje konseptine en uygun ve kullanışlı tasarım kısa zamanda hazırlanıyor. Yani kalite anlayışımıza uygun bir mutfağın altyapısını oluşturabilecek detaylar işin başında Lineadecor’un da titiz çalışmaları ile elimizde oluyor.

Çengelköy’de Mesa projemizde mutfaklar için iki alternatifli renk seçimi sunduk. Lineadecor entegre kulplu Lago model, parlak lake beyaz ve meşe kaplamalı cilalı kapak modeli uygulanmıştır. Ankara Parkoran projemizde Lineadecor entegre kulplu tema model parlak beyaz & Dora model teak / bambu ithal kapak ve axis kulp profilli luce boyalı cam kapak modeli uygulanmıştır.

KULLANICI VE MİMAR GÖZÜYLE LINEADECOR’UN ÖNEMİ

Son kullanıcı açısından bakıldığında, Lineadecor mutfak denince ilk akla gelen; güvenilir, dayanıklı ve kullanışlı bir marka… Mimar olarak değerlendirdiğimde ise Lineadecor yine mutfak ürünleri konusunda, uzman, yenilikçi ve zengin ürün seçenekleri ile ön plana çıkan, çözüm ortağı olarak gördüğümüz, her zaman tercih edeceğimiz bir markadır.

ÇENGELKÖY- MESA

Çengelköy Mesa, Tasarım Grubumuz tarafından gerçekleştirilen keyifli projelerden biri oldu. İstanbul’ un merkezinde %80’i yeşile ayrılan 100.000 m² lik özel bir alanda yer alan Çengelköy’de Mesa, çevre dokusu ile uyumlu, üçer katlı 46 bloktan oluşmaktadır. 6 farklı tip olarak tasarlanan bloklarda, 1 oda-salon dairelerden, 6 oda-salon dubleks dairelere kadar 22 ayrı tipte konut seçenekleri ile net alanları 60 m² ile 245 m² arasında değişen toplam 298 daire bulunmaktadır. Mesa Çengelköy’de, araç trafiğinin tamamı yeraltından çözülen ve blokları birbirine bağlayan kapalı otopark katından sağlanmaktadır. Böylelikle yer üstünde süs havuzları, yürüyüş yolları, dinlenme ve çocuk oyun alanlarının yer aldığı yaklaşık 82 dönümlük bir alan peyzaja ayrılmıştır. Yerleşim planında merkezi bir konumda olan sosyal tesiste yer alan açık ve kapalı yüzme havuzu, fittness ve aletli jimnastik salonu, sauna, çok amaçlı salon ve çocuk oyun salonu yanında tenis kortu ve basketbol sahası yer almaktadır. Sosyal tesis ayrıca ısı ve elektrik üreten güneş panelleri, ışık tüpleri, ısı pompaları, rüzgar tribünü, atık su arıtmasıyla Eko Center adı altında çocuklara çevre bilinci aşılamayı hedefleyen bir merkez niteliğindedir.

ANKARA PARKORAN

Ankara Parkoran projesinde Mimar Ahmet Can Ersan ile çalıştık. Uygulama projelerinde yine tasarım ofisimiz devreye girdi. Konum olarak hem şehrin içinde hem de şehrin karmaşasından uzakta yer alan Parkoran, Eymir ve Mogan gölleri ile ODTÜ ormanı ve Ankara manzarasına hakim. Proje, 17 blok 1832 konuttan oluşuyor. 8 ve 34 katlı olmak üzere 4 farklı blok, 22 ayrı tip dairemiz var. 1+1 den başlayıp 6+1 dubleks dairelere kadar değişen konut tipleri bireysel kullanımdan, en kalabalığına kadar tüm ailelerin ihtiyaçlarını karşılayacak geniş bir çeşitliliğe sahip. Çevredeki doğal doku ve site içerisinde bulunan oldukça geniş peyzaj alanı Parkoran’ın doğayla ilişkisini yansıtıyor. Kapalı otopark alanlarının üzeri yeşil alan olarak projelendirildi ve oldukça zengin bir bitki örtüsü kullanıldı. 125.000 m² üzerindeki yeşil alan, tüm siteye yayılmış olan akarsu, göletler ve havuzlarla desteklendi. Havuz ve göletlerin etrafında ve her blok yakınında yer alan pergolalı oturma alanları, çocuk oyun parkları ile insan faktörünün önemini vurguladık. Ayrıca, taşıt yolunu sadece site çevresinde planladık, içeriye taşıt almadık.

Mesa olarak vaziyet planındaki blok yerleşiminden iç mekan düzenlemelerine kadar insanı hep ön planda tutan, onlara sağlıklı, sürdürülebilir çağdaş bir yaşama alanı sunan projeler yapmak temel felsefemiz olmuştur. Mimari ve iç mimari tasarım konsepti bu temel doğrultusunda birlikte geliştiriliyor. Finiş malzemeler, sabit ve hareketli mobilyalar, mutfak ve banyo çözümleri ile iç mekan ilişkileri mimari proje ile paralel geliştiriliyor.