Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Marmaray Projesi, Teksan Jeneratör’e emanet

Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Kadıköy – Kartal metro hattının da içinde olduğu Marmaray projesinin yapımı, 2005 yılından bu yana devam ediyor. Önümüzdeki yıl tamamlanması planlanan bu özel proje için Teksan Jeneratör mühendislerinin özel sistemlerle hazırladığı 6 adet 1.900 kVA gücündeki 6.3 kV orta gerilim Jeneratörler daha önceden planlanan alanlara sevk edilerek hizmete hazır hale getirildi.

SAATTE 75.000 KİŞİYE HİZMET VERECEK

İlk etapta Kadıköy – Kartal metro projesinin enerji güvenliğini sağlayacak sistem, 2013 yılından itibaren Avrupa ve Anadolu yakasını denizin altından birbirine bağlayan bu özel projenin enerji güvenliğini üstlenecek. Toplam 76,3 km’lik hat uzunluğuna sahip bu projenin hizmete girmesiyle Gebze – Halkalı arası 105 dakikada geçilecek. Tek hat üzerinde saatte 75.000 kişiye hizmet vermesi planlanan Marmaray projesinde olası bir elektrik kesintisinde Teksan Jeneratör’ler devreye girerek tüm yükü karşılayacak.