Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Toshiba beyaz led üretimine başlıyor

Uzun ömür ve enerji verimliliği sayesinde genel amaçlı aydınlatma, TV arka aydınlatması ve benzeri alanlarda geniş uygulama olanağı kazanan Beyaz LED pazarı hızla büyüyor. 8,75 milyar Dolar olan pazar büyüklüğünün 2013 yılında 12,5 milyar Dolar olacağı öngörülüyor.

GAN-ON-SILICON

GaN-on-Silicon Gallium nitride (GaN) kristallerinin silikon substrat üzerinde büyümesini sağlayan bir teknolojidir. Beyaz LED üretiminde GaN-on-Silicon teknolojisini kullanan Toshiba, Ocak 2012’den beri beyaz LED yongalarını geliştirmek için, LED aydınlatma teknolojileri ve çözümlerinin başlıca geliştiricisi Bridgelux ile işbirliği yapıyor. Bu işbirliğinin sonucu olarak başarıyla geliştirilen maksimum optik çıkışı 614mW yonga prototipin ardından Toshiba, Beyaz LED’lerin seri üretimine başlama kararı aldı. Toshiba, Beyaz LED’i üretimde yeni bir büyüme fırsatı olarak görüyor. Şu anda stratejik olarak odaklandığı güç aygıtlarının yanı sıra Beyaz LED üretimini de geliştirerek üretim işini ilerletmeyi planlıyor.