Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Work Inn Hotel İnşaat Süreci, Tms Kalıp Sistemleri ile tamamlandı

TMS Kalıp ve İskele sistemleri 1973 yılında kurulmuş olup, Kalıp ve İskele sistemleri konusunda en yüksek kalitede ürün ve hizmet sunan öncü bir şirkettir. Firmamız müşteri odaklı hizmet anlayışı ve projeye özel çözümleri ile 38 yıllık tecrübesini müteahhitlerimiz ile paylaşmaktadır. Kalıp ve İskele konusunu çok iyi bilen bir mühendislik firması olarak sektörde güvenilir bir çözüm ortağı olduğumuzu ve bunu her geçen yıl pekiştirdiğimizi söyleyebiliriz. Sektörün artan ihtiyaçlarına cevap vermek için ürün gamımızı devamlı geliştirmekte ve daha iyi hizmet vermek adına müşteri memnuniyetini sağlamak için çalışmaktayız.

Perspektif Yapı’nın kaba inşaat işlerini uyguladığı Tuzla Work Inn Hotel projesi TMS Kalıp ve İskele Sistemleri ile tamamlanmıştır. Perspektif Yapı Alışveriş Merkezi, iş merkezi, konut ve endüstriyel yapı projelerinde her türlü kaba, ince ve altyapı işlerini yüksek kalite anlayışı ve müşteri memnuniyetini ön planda tutarak gerçekleştirmektedir. Uygulamacı firma olarak sektördeki teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, profesyonel şantiye yönetimi ile tasarım aşamasındaki düşüncelerin en kolay ve doğru şekilde uygulamasını sağlamaktadır. Tuzla Work Inn Hotel projesi bu uygulamalardan biri olup Tuzla Organize Sanayi Bölgesi (TOSB) bünyesinde bulunmaktadır. Çevresinde bulunan Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) , Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB) , Dilovası Organize Sanayi Bölgesi gibi büyük sanayi bölgelerine de hizmet verme amaçlı yapılmaktadır. Tuzla Work Inn Hotel projesi toplam 22.000 m² olup 5 yıldızlı otel kalitesinde toplam 161 oda kapasiteli, toplantı odaları ve business center içeren bir iş oteli konseptindedir. Projenin kaba inşaat aşamasında TMS Kalıp ve İskele Sistemleri başarı ile uygulanmıştır.

Projede kullanılan kalıp sistemleri;

SIMPEX PERDE KALIPLARI

Simpex Perde kalıplarının farklı yükseklik ve kesitlere kolay adapte edilebilir olması, vinç ile kullanılan sistemler arasında ayrıcalıklı bir konuma sahip olmasını sağlamıştır. Sistemi oluşturan KAUFMANN HT-20 ahşap kirişlerin ve YK çelik kuşaklarının ara mesafelerini değiştirilerek yüksek beton basınçlarına ve beton döküm hızlarına göre sistemi dizayn etmek mümkündür. Villalar, konut projeleri, Yüksek Yapılar, Endüstriyel İnşaatlar, Yol Projeleri, Arıtma Tesisleri, Enerji Projeleri gibi birbirinden çok farklı karakterdeki yapı ve inşaatlar SIMPEX sisteminin esnekliği sayesinde kolayca kalıplanabilir. Sistem TMS TRK tırmanma iskeleleri ve şaft platformları ile tırmandırılabildiği gibi TMS CLIMBEX hidrolik tırmanır sisteme de adapte edilebilmektedir.

SIMPEX SİSTEMİNİN GETİRECEÐİ KOLAYLIKLAR

  • Az parçayla çok iş
  • Ön montaj, kurum ve şakule alma kolaylığı.
  • Farklı panellerin bir araya getirilerek daha büyük panoların deplase edilebilmesi.
  • Kamalarla sabitlenen panoların arasından beton sızmasının önlenir olması.
  • Ahşap Kiriş, çelik kuşak ve saplama mesafeleri değiştirilerek istenen dayanımların elde edilebilmesi.
  • Eğri yüzlü perdelerin bile sistemle kalıplanabilir olması.

SIMPEX AYARLI KOLON KALIPLARI

Simpex ayarlı kolon kalıplarının farklı yükseklik, ebat ve kesitlere kolay adapte edilebilir olması, vinç ile kullanılan sistemler arasında ayrıcalıklı bir konuma sahip olmasını sağlamıştır. Simpex Ayarlı Kolon kalıp sistemi çok amaçlı kullanıma yönelik özel çok delikli kuşak sistemi ile oluşturulan plywood yüzeyli, düşey HT20 takviyeli ayarlanabilir bir kolon sistemidir. Kolonlarda yatay kuşak, yatay kuşak bağlantı elemanı, HT20 adaptörü, kama, tie-rod, köşe papucu, vinç kulbu, beton döküm konsolları ve payandaları sistem dahilindedir. Değişken kolon ebatlarında “L” tipi sabit kolon kuşakları sınırlı ölçülerde kullanılabilmektedir. Simpex Ayarlı Kolon Kalıbı kuşaklarının en önemli özelliği değişken kolon tiplerine göre kolay adapte edilebilmesidir. SIMPEX sisteminin getireceği kolaylıklar:

  • Az parçayla çok iş
  • Ön montaj, kurum ve şakule alma kolaylığı.
  • Kamalarla sabitlenen panoların arasından beton sızmasının önlenir olması.

Yüksek Perde, kolon, şaft v.b. yapılarda TRK 160 tırmanma konsollarımız VINC’I, SIMPEX, MULTIX, HAND’I v.b. kalıp sistemlerimiz ile birlikte güvenle kullanılabilmektedir. Her sistemde de rüzgar bağlantısı, alt sepet v.b. uygulamalar mümkündür. TRK 160 tırmanma konsolu kolay hareket ettirilen araba sistemi, yatay ve düşey hassas ayar mekanizması gibi opsiyonel özelliklere de sahiptir. KA-E 250 geri kazanılabilir konik ankraj elemanı, MULTIX özel asker elemanı, MULTIX asker bağlantı papucu ve bağlantı elemanları, bağlantı boruları, boru kelepçesi kapsam dahilindedir.

Türkiye Distribütörü olduğumuz Kaufmann HT-20 Ahşap kirişlerimiz Avusturya menşeili olup gövdesi masif olarak üretilmektedir ve başlıklarında bulunan yüksek kaliteli plastik koruma başlığı sayesinde darbeye, kiriş başlarının çatlamasına ve yarılmasına karşı koruma sağlamaktadır. Plastik koruma başlığı ve masif gövdeli Kaufmann HT-20 ahşap kirişlerimiz standart boylarda stoklarımızda bulunmaktadır. Tuzla Work Inn Hotel şantiyesinde de Simpex perde & kolon kalıp sistemlerinde Kaufmann HT-20 Ahşap kirişler kullanılmıştır.

TMS Kalıp ve İskele sistemleri olarak Kocaeli’de 25.000 m² ve Kastamonu’da 20.000 m² toplam 45.000 m² alan üzerinde yüksek teknoloji ile üretimini yapmakta olduğumuz ürünleri yurt içinde ve yurt dışındaki projelerde tedarikini etmenin mutluluğunu yaşamaktayız. Üretimimizin %92’sini yurt dışındaki projelere ihracat yaparak ülke ekonomisine katkı sağlamanın da mutluluğunu ayrıca yaşamaktayız.