Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İSTANBUL HAVALİMANI’NIN SU VE MEKANİK ISI YALITIMINDA ODE İMZASI

Cumhuriyet’in 95’inci kuruluş yıldönümünde hizmete giren İstanbul Havalimanı’nın yalıtımında ODE ürünleri tercih edildi. ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ceylin Akdemir, İstanbul Havalimanı gibi dünya çapında ses getiren marka bir projede ürünlerinin kullanılmasından büyük memnuniyet duyduklarını söyledi.

Faaliyetlerini küresel bir marka olma vizyonuyla sürdüren ODE Yalıtım’ın ürünleri 29 Ekim’de hizmete giren İstanbul Havalimanı’nda tercih edildi. Tamamlandığında 200 milyon yolcu kapasitesiyle, sıfırdan inşa edilen dünyanın en büyük havalimanı olacak İstanbul Havalimanı’nın su ve mekanik ısı yalıtımında ODE ürünleri kullanıldı.


PROJE SAYIMIZI HIZLA ARTIRMAYI HEDEFLİYORUZ


Türkiye’de önemli projelerde tercih edilen ve toplamda 75’in üzerinde ülkeye ihracat yapan ODE, yer aldığı prestijli proje sayısını önümüzdeki süreçte hızla artırmayı hedefliyor. ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ceylin Akdemir: “Yurtiçi ve dışında yer aldığımız proje sayısını hızla artırmayı planlıyoruz” dedi.


ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ceylin Akdemir, yurtiçi ve dışında birçok projede tercih edilen ürünlerinin, İstanbul Havalimanı gibi dünya çapında ses getiren marka bir projede de kullanılmasından dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.


5 KITADA 75 ÜLKEYE İHRACAT


ODE olarak su, ısı, ses ve yangın yalıtımı gruplarında toplam 4 bin üründen oluşan ürün gamına sahip olduklarını ifade eden Akdemir şunları söyledi: “5 kıtada 75’in üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiren ODE Yalıtım, hâlihazırda Türkiye’de önemli projelerde tercih edilen bir marka. İstanbul Havalimanı’nın haricinde, Sağlık Bakanlığı’nın Ankara Bilkent, Adana, Kayseri, Bursa Ali Osman Sönmez ve Eskişehir şehir hastanelerinin ısı ve su yalıtımında da ODE ürünleri tercih edildi. ODE olarak, önümüzdeki süreçte hem yurtiçinde hem de yurtdışında yer aldığımız proje sayısını hızla artırmayı planlıyoruz.”


ODE RUBİN MEMBRAN’IN SOĞUKTA BÜKÜLME DEĞERİ -20 DERECEDE


İstanbul’un kültürel mirasından esinlenilerek tasarlanan yeni havalimanında kullanılan ODE ürünleri hakkında bilgi de veren Ceylin Akdemir sözlerini şöyle sürdürdü:
“İstanbul Havalimanı’nın su yalıtımında tercih edilen ODE Rubin Membran, yürürlükte olan Su Yalıtım Yönetmeliği’ne uygun, bitümlü su yalıtım örtüsü. SBS modifiye bitümün düşük sıcaklıkta kolay uygulama gibi üstün özelliklerini bünyesinde barındıran bu ürün, camtülü ve non-woven polyester keçe taşıyıcılı olarak üretiliyor ve soğukta bükülme değeri -20°C. Projede ayrıca ODE STARFLEX Alüminyum Folyo Kaplı Klima Levhası ve ODE STARFLEX Cam Yünü Boru ürünlerimiz de kullanıldı. Isıtma ve soğutmada kullanılan cam yünü boru, ısı, ses yalıtımı ve yangın güvenliği sağlıyor.”

ODE STARFLEX YEŞİL BİNALARDA DA TERCİH SEBEBİ


ODE Yalıtım Pazarlama Direktörü Ceylin Akdemir İstanbul Havalimanı’nda kullanılan ODE ürünlerinin çok çeşitli olduğu vurgulayarak sözlerini şu cümlelerle sonlandırdı: “Çok yönlü kullanım alanı ve A1 Sınıfı Yanmaz Malzeme olması gibi özellikleriyle projelerde tercih nedeni olan ODE STARFLEX ürünlerimiz ise, EUCEB Belgesi ile uygulayıcı dostu ve yine sahip olduğu EPD Belgesiyle, yeşil bina sertifikasyon sistemli projelerde tercih edilen bir ürün. ODE ROCKFLEX Teras Çatı Levhası ise projede tercih edilen son ürünümüz. Konvansiyonel çatılarda ısı ve ses yalıtımı için kullanılan bu yanmaz, su itici katkılı, uzun ömürlü, çürümez taşyünü levhalar, metal ve ahşap çatıların ısı yalıtımında ve su yalıtım membranlarının altında kullanılıyor.”