Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

EVİNİZİN ORGANİZATÖRÜ

A. Ozan Ekşi

Çıkış noktası ne olursa olsun dekorasyon keyifli atmosferler yaratıp kozalarımıza çekilmeyi öğütlüyor. Dingin düzenlemelerle, derinliğinden ve sofistike yaşam anlayışından da ödün vermeden sizin karakterinize bürünebilen bir yaşam alanı tasarlamanız mümkün.

Şehir hayatının hızında “durmaya” vakit ayıramayanlar, daha az stres yaşamanın formüllerini arıyor. Yüksek hayat standardı, sağlıklı iş ve yaşam dengesini vatandaşlarına sağlamasıyla İsveç, dünya üzerindeki en mutlu ülkelerden biri. Bunun ardında yatan İsveçlilerin bakış açısı ve kültürünü tarif eden “Lagom” kelimesi. Uyumlu ve ferah hislerini ifade eden bu kelime, denge kavramını dışarıda bırakıyor. Söz konusu mutlu hissetmenin peşine düşmekse batıdan doğuya wellness ve huzur yaratacak kavramlar; Hygge, Fika, Lykke, Ikigai ve Gezeling gibi mantraları da önemseyebiliriz.

Çıkış noktası ne olursa olsun dekorasyon keyifli atmosferler yaratıp kozalarımıza çekilmeyi öğütlüyor. Dingin düzenlemelerle, derinliğinden ve sofistike yaşam anlayışından da ödün vermeden sizin karakterinize bürünebilen bir yaşam alanı tasarlamanız mümkün. Çünkü her insan güzelliklerle çevrilmeye değerdir. Yaşamı düzenlemek, çevreye karşı duyarlı olmak ve kendimizi mutlu hissedebileceğimiz evler yaratmak için öncelikli olarak gereksiz eşyalardan kurtulup, uzun süre kullanabileceğiniz mobilyaları ve aksesuarları tercih etmelisiniz. Kentli evlerin sade makyajını da doğru yapmak gerekiyor.

Küçük bir alanı optimum şekilde değerlendirmek için yapmamız gerekenler, türlü giyinme odaları modelleri, giyinme odalarının işlevselliği için gerekli malzeme ve dekorlar. Bir bölüme girip bütün giyeceklerinizi bir arada görmek, kombinasyonlarınızı vakitle yarışırken hızla yapmak yaşam kalitemizi arttırmakta ve bu işlem için ayırdığımız zamanı oldukça kısaltmaktadır. İçinde dolapların olduğu odalar istekleri kolaylaştırır. Görsel ve psikolojik olarak tatmin eder. Bu sistemde en ufak bir boşluğu dahi doldurabilirken, giysilerinizi kolaylıkla ayırırsınız. Aynı zamanda takılarınız, aksesuarlarınız da bir düzen içinde sizi bekler.

BİRBİRİNDEN AYRILAN MEKANLAR, HER NOKTAYA TAŞINAN IŞIK

Uluslararası tasarım dünyası, kolay bir çözüm formülü üretti ve yeni jenerasyon oda seperasyonları ve üniteleri ile hem mekânları birbirinden (alan, hareket kabiliyeti kaybetmeksizin) ayırdı hem de ışığı her noktaya taşıdı. Modern yaşam alanlarına estetik ve işlev katan çözümler ve ürünler üreten Rimadesio, dekorasyon dünyasının çok yakından tanıdığı bir marka. Modern kapı sistemleri, kayar paneller, saklama üniteleri, raf sistemleri, walkin giyinme/ soyunma mekânları-sistemleri ve tamamlayıcı mobilyalar üreten çok güçlü bir firma.

Modern mimariye eşlik eden ve inovatif gelişmeleri adım adım takip eden Rimadesio, cam ve metali yani organik ve teknolojik iki malzemeyi yan yana getiren işlevi estetikle buluşturan bir tasarım felsefesine sahip. Bugün dünyanın birçok yerinde seçkin projelerde yer alan Rimadesio, mimarların en büyük çözüm ortakları arasında olmakla birlikte Young & Design, KBB gibi birçok tasarım ödülünün de sahibi.

YAŞAM ALANLARINA ÇAĞDAŞ VE FONKSİYONEL ÇÖZÜMLER

Özellikle mekânın bütün ruhunu değiştiren ve yüzey farklılıklarıyla çok stilize fonlar yaratan Rimadesio sistemleri, adeta sanat eseri gibi. Farklı seçeneklerde açılır-kapanır ve kayar sistemlerde üretirken, bütün bir panel olarak mekânı tek perspektifte kaplıyor. Bu da onu, lüks rezidans konseptlerinden flat’lerdeki pratik giyinme odalarına kadar her mekânda, sevimsiz kapı seçeneklerinden sofistike duvarlara ve onlarla bütünleşmiş kapılara götürüyor. Ev ve ofisler için tasarladığı mobilya ve duvar sistemlerine de taşıyan marka, özel ve toplu yaşam alanlarına çağdaş ve fonksiyonel çözümler getiriyor. Madem bundan sonra kendimize özel zaman ayıracağız, o zaman yaşam alanlarınız da bundan pay çıkartmalı. Zihninizi kreatif fikirlerle besleyerek bu felsefeleri hayata geçirebilirsiniz.