Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

BTMS/BMS PARALEL DİŞ DONATI MANŞON SİSTEMLERİ DÖRT NÜKLEER SANTRALDE KULLANILDI

TMS Grup’un Koreli Boo Won B.M.S. Co. LTD. şirketi ile ortaklaşa kurduğu; inşaat demirlerinin mekanik olarak birleştirilmesinde kullanılan “donatı manşonlarını” pazara sunan şirketi olan BTMS, yer aldığı mega projelerle öne çıkmaya devam ediyor. BTMS’nin donatı manşonları dört nükleer santralde onaylı olarak kullanıldı.

3. Boğaz Köprüsü’nde 400.000 adedin üzerinde kullanılan BTMS/BMS donatı birleştirme manşonları (BMS rebar-couplers); ileri teknoloji ürünü, paralel diş donatı birleştirme sistemidir.

DÖRT NÜKLEER ENERJİ SANTRALİNDE KULLANILDI

Dünyada “Nükleer Standartları” karşılayan sayılı donatı manşon markası mevcut. BMS de dünya çapında nükleer yeterliliği sağlayan bu markalardan bir tanesi olarak öne çıkıyor. BMS Manşonları, Güney Kore’de “Shin Wolsong”, “Shin Hanul” ve “Shin Gori” ile Birleşik Arap Emirlikleri’nde “Barakah” olmak üzere dört nükleer enerji santralinde onaylı “donatı manşonu” olarak kullanıldı.

TAM SERTİFİKASYON, EN YÜKSEK TEKNİK EMNİYET

BTMS/BMS Manşonları; çelik donatının gerilme ve basınç dayanım verilerini muhafaza ederek, birleştirilmesini sağlayan teknik kapasitede ve standartlarda üretiliyor. Ayrıca üretilen manşonlar A, B ve C tipi olmak üzere üç uygulama yöntemiyle düşük maliyetli çözümler sunuyor.

BMS/BTMS Donatı Manşonları ulusal ve uluslararası standartları (GOST-R, ROSATOM, BS 8110, ISO 15835, ACI 318, ACI 349, TS 500 vb.) güvenle karşılarken, tüm gerekli sertifikasyonlara sahiptir. Donatıdan kopmayı (Bar-break: Tip-2) garantileyerek, donatının devamlılığını sağlarlar. ‘CARES TA1 A ve B’ sertifikası altında üretilen BMS manşonları; birçok otoyol-viyadük, köprü, stadyum ve yüksek binalarda güvenle kullanıldı. 

EN YÜKSEK, EN GENİŞ

Dünyanın en yüksek yapısı ‘Burj-Khalifa’- Birleşik Arap Emirlikleri ve beşinci yüksek yapısı LOTTE World Tower – G. Kore; BM manşonları ile inşa edilmiştir. BTMS/BMS Donatı Manşonları; inşası devam eden ve dünyanın en geniş orta açıklığa sahip köprüsü unvanını elinde bulunduracak olan ‘1915 Çanakkale Köprüsü’ projesinde de güvenle kullanılmaktadır.