Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

TMS GRUP CLIMBEX® OTOMATİK HİDROLİK TIRMANIR SİSTEM UYGULAMALARI

1973 yılında üretime başlayan TMS Kalıp ve İskele Sistemlerinin geliştirdiği ileri teknoloji ürünü “CLIMBEX®’’ Hidrolik Tırmanma Sistemleri ve Rüzgâr Koruma Perdeleri, yurtiçi ve yurtdışı inşaat sektöründe başarıyla kullanılıyor. Bu sistemler TMS’nin hız kesmeyen AR&GE çalışmaları ile her geçen gün kendini yenilemeye devam ediyor.

2011 yılında kullanılmaya başlanan CLIMBEX® sistemleri, yüksek yapıların hızla çoğaldığı ülkemizde ve dünyada buna uygun yapım teknolojilerinin de hızla gelişmesini gerektirmektedir. Bu teknolojilerin yerli üreticilerinden olan TMS Kalıp ve İskele Sistemleri, AR&GE çalışmalarına verdiği önemin karşılığını almaktadır. Climbex® hidrolik tırmanma sistemleri yüksek yapılarda kalıbın vinçten bağımsız olarak hareket etmesini sağlayan hidro mekanik bir yükseltme uygulamaktadır. 5 ton – 6 ton – 10 ton yük taşıma kapasitesine sahip farklı tırmanma üniteleri mevcuttur. 70 km/saat rüzgâr hızına kadar güvenli tırmanma yapabilir, sistem yapıya kılavuzludur. Yüksek güvenlikli ve hızlı çalışma sağlar. CLIMBEX® hidrolik tırmanır sistem perde kalıplarını hareket ettirmenin yanında, yüksek katlı yapılarda rüzgâr ve koruma perdesi amaçlı da kullanılmaktadır. Ayrıca beton dağıtıcı sistemlerinin de CLIMBEX® hidrolik sistemle tırmandırılması mümkündür. Ülkemizde ve yurtdışında başarıyla kullanılan CLIMBEX® sistemlerinin tercih edildiği bazı projeler şöyle sıralanabilir;

İZMİR MAHALL BOMONTİ PROJESİ

64 katlı yapıda TMS CLIMBEX® Hidrolik tırmanır ve rüzgâr perdesi tercih edilmiş olup, ilk defa döşemede bırakılan boşluklar vasıtası ile şaft dış kısımlarındaki kalıplar da bu sistemlerle vinçten bağımsız olarak tırmandırılmıştır. Tüm ön montaj ve montaj aşamaları TMS süpervizörleri gözetiminde yapılmıştır.

AL MANA OTEL PROJESİ – KATAR

Başkent Doha’nın en gözde yerlerinden biri olan West Bay’da yer alan otel projesi 47 kattan oluşmakta olup, oturum alanı 7.000 metrekare,tipik katları ise 1100 metrekaredir. Bu projede çekirdek perdesi de TMS CLIMBEX® sistemleri ile hidrolik olarak tırmandırılmıştır.

MOZOON TOWERS MIX DEVELOPMENT PROJESİ – KATAR

560.000 metrekarelikarsa içinde 4 yeni kuleden oluşmaktadır. Bu projede, toplam 4 adet perdede 94 adet CLIMBEX® 10 ton + 40 adet CLIMBEX® 60 kN kapasiteli hidrolik sistem kullanılmıştır.

EMAAR SQUARE PROJESİ – İSTANBUL

İstanbul Çamlıca’da hayata geçirilen 57 katlı Adres Otel yapısının çekirdek perdesinde CLIMBEX® hidrolik sistemle birlikte Türkiye’de ilk defa 6 katı aynı anda kapatan 24 metre yüksekliğinde Rüzgâr Koruma Sistemi kullanılmıştır. Bu projede ayrıca TMS CLIMBEX® 100 sistemleri beton dağıtıcılarının hidrolik olarak tırmandırılmasında başarı ile kullanılmıştır.

Tüm bu projelerin yanı sıra; Azerbaycan, Avusturya, Suudi Arabistan, Ukrayna ve Almanya gibi birçok referans projede başarı ile kullanılmıştır. TMS’nin teknolojileri sadece yüksek yapılarda değil yerinde dökülen ve özel yapım yöntemlerinin kullanıldığı köprü döşemelerinin iç kalıplarının hareket ettirilmesinde de başarı ile kullanılmaktadır. Almanya’da devam eden ve TMS sistemlerinin kullanıldığı, köprü projesi bunlardan birisidir.

TMS Kalıp ve İskele Sistemlerinin, İzmit ve Kastamonu’da bulunan modern tesislerinde, ileri teknoloji kullanımı ve AR&GE çalışmaları ile geliştirdiği CLIMBEX® Hidrolik sistem, perde, kolon ve döşeme sistemleri ile hem yurtiçinde hem de yurtdışında yerli ve yabancı müteahhitlerin çözüm ortağı olmaya devam etmektedir.

NEDEN TMS?

  • Müşteri odaklı bir şirket olarak müşterilerimiz daima işimizin merkezindedir. İhale aşamasından projenin sonuna kadar, biz TMS olarak sizlerle el ele kalıp departmanınız gibi çalışırız.
  • Tasarımda iyi dengelenmiş kaliteye sahip yenilikçi TMS ürünleri, modern bir üretimle birlikte müşterilerimize ilk yatırımda ve daha sonraki uygulamalarında ekonomi sağlar.
  • Güvenlikli kullanım en yüksek önceliğe sahip olmalıdır. TMS sistemleri, işçilik maliyetlerinden tasarruf etmek, yanlış kullanımdan kaçınmak için tasarlanmıştır. Şantiyedeki iş programınızı kısaltarak her koşulda güvenli kullanım sağlar.
  • Sadece yenilikçi ürünlerimiz değil, mühendislik alanındaki uzmanlığımız da fark yaratıyor. Tüm müşterilerimiz, nitelikli mühendislik desteğimizin, tasarım kapasitemizin rekabet güçlerini arttıracak avantajlarını hissediyorlar.
  • Sadık ve memnun müşterilere sahip olmak uzun vadeli başarımızın anahtarıdır. Müşterilerimizle aynı platformda olmaya gayret ediyoruz. Onların motivasyonlarını anlamak ve sadık müşterilere sahip olmak için ürün ve hizmetlerimizin algılanan değerini yüksek tutuyoruz. TMS olarak müşterilerimize daima sadık olacağız.