Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

DUPONT, BASF’NİN ULTRAFİLTRASYON MEMBRANI İŞ KOLUNU SATIN ALIYOR

DuPont Güvenlik & İnşaat, inge GmbH dâhil olmak üzere BASF’nin Ultrafiltrasyon Membranı iş kolunu satın almak üzere bir anlaşmaya imza attıklarını duyurdu. 2019 yılı sonunda kesinleşmesi beklenen anlaşmanın mali hükümleriyle ilgili bilgi verilmedi.

DuPont Güvenlik & İnşaat ile inge GmbH arasındaki anlaşma, iş kolunun uluslararası çalışan kadrosunu, genel merkezini ve Greifenberg, Almanya’da yer alan üretim tesisiyle hâlen BASF SE.’nin elinde bulunan bağlı fikrî mülkiyet haklarını da içeriyor. Anlaşma, teamüle bağlı kesinleşme koşulları ve düzenleyici onaylara tabi olmak kaydıyla 2019 yılı sonunda kesinleşecek. 

DuPont Güvenlik & İnşaat İş Kolunun Başkanı Rose Lee, “Yenilikçi su çözümlerinde bir dünya lideri olarak dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimizin suyla ilgili sorunlarına yardımcı olmak üzere sürekli araştırma içindeyiz” dedi.

Lee sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu teknoloji, inge’nin uzman ekibiyle birlikte portföyümüzü daha da genişletirken içme suyu, endüstriyel ve atık su arıtma uygulamalarına yönelik olarak dünya çapında ihtiyaca özel, bütünleşik çözümler sunma kabiliyetimizi de geliştiriyor.”

DuPont ile BASF ultrafiltrasyon teknolojilerinin birleşmesi ultrafiltrasyon, ters ozmoz ve iyon değiştirici reçineler dâhil DuPont’un su arıtma ve ayırma teknolojilerindeki lider portföyüne katkıda bulunuyor.

TEKNOLOJİDE GENİŞ BİR PORTFÖYE İHTİYACIMIZ VAR

DuPont Su Çözümleri Küresel Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü HP Nanda, “Su yerel, bilim ise küreseldir,” diyerek açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Müşterilerimizin karşılaştıkları sorunları çözebilmek için teknoloji alanında geniş bir portföye ihtiyacımız var. BASF’nin sektör lideri, multi-bore tip PES Ultra Filtrasyon teknolojisiyle kendi yüksek akışlı PVDF teknolojimiz tamamlanarak müşterilerimiz için daha fazla seçenek sağlanıyor.”

BASF’de Performans Kimyasalları Başkanı Anup Kothari, açıklamasında “inge ekibi, Ultrafiltrasyon Membranı teknolojisini geliştirip pazarda yerleşik bir aktör haline getirerek müthiş bir iş başardı. Öte yandan, BASF ile sinerjiler oldukça sınırlı kalıyor,” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Ultrafiltrasyon Membranı iş kolu açısından, stratejik bir alıcı olan DuPont’un bir parçası olmak sağlam bir değer yaratma potansiyelini de beraberinde getirmektedir. İş kolu, büyümesinde bir sonraki seviyeyi bu sayede yakalayabilecektir.”