Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Doğal Gri Görünümlü Yeni Güneş Kontrol Camı

Guardian Glass

Guardian Glass Europe, doğal gri görünümlü ve üstün performanslı çift gümüş kaplamalı güneş kontrol camını piyasaya sürüyor.

Yeni Guardian SunGuard SuperNeutral™ (SN) 63, cam cephe ve pencerelerdeki en son mimari trendlere uygun olmanın yanı sıra geniş bir performans artışı sunuyor. Bu performans özellikleri, SunGuard SN 63’ü çift ve üçlü yalıtım camında ve cam kaplama yüzeyleri için ideal seçim haline getiriyor:

  • Yüksek ışık geçirgenliği (çift yalıtımlı cam ünitesinde (IGU)* %63 ve üçlü yalıtım camında* %56),
  • Yüksek ısı yalıtımı (Ug değeri = çift yalıtımlı cam ünitesinde 1,0 W/M2K ve üçlü yalıtım camında 0,5 W/M2K),
  • Yüksek solar kontrol (çift yalıtımlı cam ünitesinde %33 ve üçlü yalıtım camında %30)
  • Çok düşük dış yansıma (çift yalıtımlı cam ünitesinde %12 ve üçlü yalıtım camında %14)
  • Nötr ve düşük iç yansıma (çift yalıtımlı cam ünitesinde %16 ve üçlü yalıtım camında %19) Guardian Glass Europe Ürün Müdürü Nicolas Gouzou: “İç mekân projelerinde, gri renk çok uzun zamandır kasvetli ve iç karartıcı olarak düşünülmüyor. Evler, ofisler ve kamu binalarında artık çok yönlü bir renk olan grinin modaya uygun şekilde kullanımına sıkça rastlıyoruz. Avrupa’daki dış cephe projelerinde de bu trend devam ediyor.

Mimarlar, hafif yeşil tonlu cam cephe görünüşünden uzaklaşıp binaya sofistike ve klas bir hava ve görünüş veren doğal gri görünümlü cam çözümlerine yöneliyorlar.” Tasarım ve mimarlık sektöründeki eğilimleri yakından takip eden Guardian Glass’ın, büyümekte olan bu trende eksiksiz olarak cevap veren bir ürün geliştirdiğini dile getiren Nicolas Gouzou sözlerine şöyle devam ediyor: “Ürünün görünümüne ilaveten performansını geliştirerek çeşitli faydaları aynı anda sunan bir ürün geliştirdik, bu sayede mimarlar binanın dış cephesinin çevre ve iklim koşullarına uyumunu tam olarak ger%A