Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

40 MİLYAR TL’LİK SEKTÖR OLAN TESİS YÖNETİMİ 500 MİLYARLIK BÜTÇEYİ YÖNETİYOR

Türkiye ekonomisine ve istihdamına en fazla destek olan sektörler arasında yer alan ve her yıl yaklaşık yüzde 30 büyüme gösteren tesis yönetim sektörü, Türkiye’de 40 milyar TL’lik potansiyel bir büyüklüğe sahip. Sektör, havalimanlarından hastanelere, okullardan üretim tesislerine kadar birçok alanda hizmet vererek 500 milyarlık dev bir bütçeyi yönetiyor.

Havalimanlarından fabrikalara, AVM’lerden hastanelere kadar pek çok sektöre, bakım onarımdan güvenliğe, peyzajdan teknik servis hizmetlerine kadar çeşitli alanda çözüm sunan tesis yönetim sektörü, potansiyel büyüklüğünün yanı sıra yönettiği ekonomik büyüklüğüyle de dikkat çekiyor.

Tesis Yönetim Derneği (TRFMA)
Yönetim Kurulu Başkanı
Gökçenur Çelebioğlu

ÜLKE EKONOMİSİNİN ÇARKLARININ SORUNSUZCA İŞLEMESİNE YARDIMCI OLUYORUZ

Konuyla ilgili görüşlerini açıklayan Tesis Yönetim Derneği (TRFMA) Yönetim Kurulu Başkanı Gökçenur Çelebioğlu, “Tesis yönetim sektörü, içerisinde teknik hizmetlerden bakım-onarıma, bahçe bakımdan, catering ve valeye kadar birçok hizmet kalemini barındıran kompleks bir sektör. Tüm bu hizmetlerimiz sayesinde bir tesisin işleyişine tam kapasite devam etmesine, ülke ekonomisinin çarklarının sorunsuzca işlemesine ve yatırımlarla yaratılan ekonomik değerlerin korunmasına yardımcı oluyoruz. Sektörümüz 40 milyar TL’lik potansiyel bir büyükle sahip. Sektör olarak yaklaşık 500 milyarlık bir bütçeyi yönetiyoruz” diye konuştu.

TÜM KESİNTİLERİN VE OLASILIKLARIN ÖNÜNE GEÇİYORUZ

Sektörün, fabrikaların kesintisiz üretmesine, hastanelerin insanların hayatını kurtarmasına, okulların çocukları eğitmesine katkı sağladığını belirten Çelebioğlu, sözlerine şöyle devam etti: “Sektörümüz, sunduğu hizmetlerle üretim tesislerinin üretimlerini kesintisiz devam etmesini sağlıyor. Aynı şekilde AVM, havalimanları ve diğer sektörler için de geçerli. Tesis yönetimini bir süreç olarak ele alıyoruz ve baştan sona en ince detayıyla modelliyoruz. Modelimizde bakım zamanından, çevre yönetimine, iş güvenliğinden konfor gerekliliklerine tüm adımlar oluyor. Bu sayede alınmayan bir hizmet ya da ödenmeyen bir fatura dolayısıyla arıza, ceza ya da zararların önüne geçebiliyoruz. Alınmayan bir hizmet ya da zamanında yapılmayan bir müdahalenin yüzlerce kat zarara yol açabileceğini unutmayın. Sektör olarak verdiğimiz hizmetlerle tüm kesintilerin ve olasılıkların önüne geçiyoruz.”

İŞ KAZALARININ ÖNÜNE GEÇİP ÇEVREYİ KORUYOR

Tesis yönetim sektöründe hizmet alanlarının sınırlı olmadığını, hizmet alan firmanın ana faaliyet konusu dışında kalan tüm süreçlerde hizmetler sunabildiklerine de değinen Çelebioğlu, “Sektörlere sağladığımız faydalar sadece ekonomik boyutla sınırlı değil. İş güvenliği ve sağlığı kurallarını eksiksiz uygulayarak iş kazalarını da engelleyebiliyoruz. Atık ve çevre yönetimi hizmetimizle çevreyi korurken, firmaların bu gibi konularda ağır tazminatlar ödemesinin önüne geçebiliyoruz. Ayrıca sektörlere, firmalara ve firmaların sorunlarına özel çözümlerimizle de onların ana faaliyet konularına odaklanmalarını sağlıyoruz” şeklinde konuştu.