Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

CHRYSO’DAN UZUN ÖMÜRLÜ VE SAĞLAM YAPILAR İÇİN ÖZEL ÇÖZÜMLER

100 yıl ve üzeri performans beklenen tasarımlara katkı sağlayan CHRYSO, beton ve çimento katkı maddeleri alanında sunduğu çözümlerle mega projelerin tercihi olmaya devam ediyor. Referans projeleri arasına 1915 Çanakkale Köprüsü’nü de ekleyen marka; CHRYSO®Cimsil A55, CHRYSO®Delta 2210-1, CHRYSO®Delta 467-S ve Optima Serisi’nden Optima 100, CHRYSO®Optima 160-B, CHRYSO®Optima 161 ile projeye özel çözümler sundu.

‘İnovasyon Kimyamızdır’ diyerek 77 yıldır beton ve çimento katkı maddelerinde tedarik öncüsü olan CHRYSO, Avrasya Tüp Geçidi, Osmangazi Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi mega projelerin arasına 1915 Çanakkale Köprüsü’nü de ekledi. ‘Dünyanın En Uzun Asma Köprüsü’ unvanını alacak olan mega proje 1915 Çanakkale Köprüsü’nün inşaatı hem Asya hem Avrupa yakasında tüm hızıyla devam ediyor.

MEGA PROJELERİN ÇÖZÜM ORTAĞI: CHRYSO

1915 Çanakkale Köprüsü, dünyanın en uzun aralıklı köprüsü unvanını alırken 2023 metrelik ayak açıklığı ile bir dünya rekoru da kırmış olacak. 100 yıl ve üzeri performans beklenen tasarımlara katkı sağlayan CHRYSO, bu mega projenin de çözüm ortağı oldu. Projede, Mikro Silika Slurry hazırlaması sırasında, katı madde çökelmesi yaşanması durumunda eklenerek katı maddelerin askıda kalmasını sağlayan CHRYSO®Cimsil A55, geçici bir imalat olan kesişen kazık imalatlarında kullanılan C30-C40 arası beton sınıflarında CHRYSO®Delta 2210-1 kullanıldı. Alt sınıf betonlarında ise süper akışkantırıcı esaslı ürün CHRYSO®Delta 467-S katkısı yer aldı.

OPTIMA SERİSİ İLE SAĞLAM ZEMİNLER

Mega projelere Optima Serisi ile katkı sunan CHRYSO, Optima 100 ile köprünün ana beton tasarımında yarar sağladı. Aynı zamanda köprünün ana beton tasarımında yüksek performanslı ürün kullanıldı. CHRYSO®Optima 160-B, zemin iyileştirme faaliyetlerinde diyafram duvar betonlarında kullanılarak sağlam zeminlerin elde edilmesine imkân tanıdı. Köprü Ayakları (Keson) offshore dökümlerinde ise, çok uzun süre kıvam koruması ve reolojik stabilite için tercih edilen CHRYSO®Optima 161 ürünü kullanıldı.

YILLIK 250.000 TON ÜRETİM KAPASİTESİ

Paris merkezli CHRYSO, dünya genelinde 20 iştirak&dağıtım ve lisans sahibinden oluşan uluslararası bir ağa sahip. 70 ülkeye doğrudan satış ve 20 yıldır üretim yapan CHRYSO yıllık 250.000 ton üretim kapasitesi ile Kocaeli, Trabzon ve Adana olmak üzere üç fabrikada üretim yapıyor.