Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

NKY MİMARLIK CEO’SU EMRE BİRHAN YAZICI’DAN 2020 İNŞAAT SEKTÖRÜ DEĞERLENDİRMESİ

“2019 yılı özellikle ‘yatayda büyüme’ anlamında firmamıza kazanımlar getirdi. Yıl içerisinde; fizibilite, altyapı, deniz yapıları, askeri üstler ve elçilik yapıları alanlarında 4 yeni sözleşme imzaladık. 2020 yılında inşaat yatırımlarının karar öncesi fizibilite süreçlerine daha fazla önem verileceğini düşünüyoruz. Bu bağlamda fizibilite/planlama yönünde zaten güçlü olan ekibimizi zenginleştiriyoruz.”

NKY olarak 2019 yılında belli sektörlerdeki uzmanlığımızı daha da ileri taşımaya devam ettik. 2019 yılında özellikle ENR listesindeki konumumuzu 91. sıraya yükseltmemiz bizi çok mutlu eden olaylardan bir tanesiydi. Uzmanı olduğumuz kamu yapıları tasarım ve müşavirlik işlerinde sözleşme bedellerimizin yükselerek devam etmesi ve yurtdışında imzaladığımız yeni kontratlar moralimizi çok daha yukarı taşıdı. 2019 yılı özellikle ‘yatayda büyüme’ anlamında firmamıza kazanımlar getirdi. Yıl içerisinde; fizibilite, altyapı, deniz yapıları, askeri üstler ve elçilik yapıları alanlarında 4 yeni sözleşme imzaladık. Bu şekilde geçmişte belki ‘konfor alanımız’ dışında kabul ettiğimiz sektör ve disiplinlerde daha güvenle gelişmeye devam ediyoruz.

FİZİBİLİTE SÜREÇLERİNE 2020’DE DAHA FAZLA ÖNEM VERİLECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ

2020 yılında farklı disiplinlerdeki ‘yatay büyüme’ imkânlarının daha da gelişeceğini düşünüyoruz. İnşaat sektöründe nitelikli üst yapı çalışmaları devam etmekle birlikte, ağırlık; çevre, enerji ve ulaşım gibi büyük ölçekli altyapı yatırımlarına doğru genişlemektedir. NKY Architects & Engineers da buna göre iç organizasyonunu ve proje yönetim tekniklerini adapte ediyor. 2020 yılında inşaat yatırımlarının karar öncesi fizibilite süreçlerine daha fazla önem verileceğini düşünüyoruz. Bu bağlamda fizibilite/planlama alanında zaten güçlü olan ekibimizi zenginleştiriyoruz.

2020, İNŞAAT SEKTÖRÜ İÇİN İVME KAZANILACAK BİR YIL OLACAK

Özellikle 2019 senesi tüm dünyada bilinmezliklerle doluydu. İnancımız bu dönemin sona erdiği yönünde… 2020’nin tüm inşaat sektörü için sönük geçen iki seneye oranla ivme kazanılacak bir yıl olacağını öngörüyoruz. Herkese mutlu, sağlıklı ve başarılı bir 2020 diliyor, özellikle inşaat sektörü için bol bereketli bir yıl olmasını temenni ediyorum.