Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

PANDEMİ SÜRECİNE KATKI SAĞLAYACAK ÇÖZÜMLER ÜRETİLMELİ

Pandemi süreci ve bu dönemde Tansa Turnike’nin geliştirdiği, insan sağlığını ön planda tutan yeni ürünleri hakkında konuşan Tansa Turnike Genel Müdürü Yalçın Sarı, sürecin olumsuz etkilerinin devam ettiğini, bu noktada firma olarak tüm önlemleri aldıklarını, ayrıca pandemi sürecinde insan sağlığına fayda sağlamak amacıyla bir hijyen projesini geliştirdiklerini belirtti. Tansa Turnike Genel Müdür Yalçın Sarı; “Dezenfeksiyon Sistemleri ve ürün gruplarının Ar-Ge hazırlık sürecini tamamlayarak, dünya insanının kullanımına sunduk” dedi.

COVID-19 salgını nedeniyle dünya olarak çok ciddi can kayıplarının olduğu kritik bir süreçten geçtiğimizi ve sürecin olumsuz etkilerinin hala devam ettiğini söyleyen Tansa Turnike Genel Müdürü Yalçın Sarı; “Biz de Tansa olarak bu süreçte şirket personelimizin sağlık güvenliği için tüm tedbirlerimizi üst seviyede tutarak önlemlerimizi aldık ve çok mutluyuz ki herhangi bir vaka ile karşılaşmadık. Arkasından gelen ekonomik kriz tüm dünya ülkelerini derinden etkiledi. Ülkelere giriş çıkışların yasaklanması ve ihracat gücünün düşmesiyle dünya ekonomisinin ciddi oranda sarsılması, pandemi süresinin getirdiği en olumsuz etkiler arasında yerini aldı” dedi.

DEZENFEKSİYON GEÇİŞ SİSTEMLERİMİZ, GÜVENLİ GEÇİŞ VE TAKİP KONTROL SİSTEMLERİ İLE ENTEGRE ŞEKİLDE ÇALIŞABİLİYOR

Tansa olarak pandemi sürecinde insan sağlığına fayda sağlamayabilmek adına bir hijyen projesi geliştirdiklerini vurgulayan Yalçın Sarı, “Dezenfeksiyon Sistemleri” ve ürün gruplarının Ar-Ge hazırlık sürecini tamamlayarak, dünya insanının kullanımına sunduklarını belirtti. Sistemin detaylarına ilişkin bilgi veren Sarı, şunları paylaştı; “Dezenfeksiyon geçiş sistemlerimiz; access kontrol, termal kamera kontrol, ateş kontrol, maske kontrol, yüz tanıma kontrol, ağırlık kontrol gibi güvenli geçiş ve takip kontrol sistemleri ile entegreli bir şekilde çalışabilir. Turnike geçiş sistemlerimize, vücut sıcaklığı ve maske kontrolü gibi kontrol sistemlerini entegre ederek, insanları kontrol bölgesine ve geçiş yönüne doğru yönlendirebilmekteyiz.”

İNSAN GEÇİŞİNİN YOĞUN OLDUĞU YERLERDE, SAĞLIKLI, HİJYENİK GEÇİŞ HİZMETİ VERMEYE HAZIRIZ

“Turnikelerimizdeki el dezenfektan sistem entegrasyonları ile el dezenfektanı kullanmadan insan geçişine izin vermeyerek el hijyenini kontrol altına alabiliyoruz” diyen Yalçın Sarı, “Özetle; Tansa olarak güvenli geçiş turnikelerimiz ile hizmet verdiğimiz; havaalanları, stadyumlar, metrolar, okullar, kamu kurumları, plazalar, hastaneler, üniversiteler, okullar ve çocuk oyun alanları gibi insan geçişinin yoğun olduğu yerlere, yeni ürünlerimiz ve geçiş sistem çözümlerimiz ile sağlıklı hijyenik geçiş hizmeti de vermeye hazırız” şeklinde konuştu.

İçinde bulunduğumuz ve normalleşmeye başladığımız bu dönemde, tüm sektörlerin, uzun vadede pandemi sürecine katkı sağlayacak çalışmalara odaklanması gerektiğine vurgu yapan Yalçın Sarı, insan hayatını kolaylaştıran çözümlerin üretmesinin ve geliştirmesinin yüksek ölçüde yeni döneme fayda sağlayacağını sözlerine ekledi.