Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

SARAY ALÜMİNYUM ÖZEL CEPHE ÇÖZÜMLERİ İLE STADYUMLARDA FARK YARATIYOR

Türk yapı sektörüne 40 yılı aşkın süredir hizmet veren Saray Alüminyum, yenilikçi ürünleri ve sistem çözümleri ile fark yaratan projelerin hayata geçirilmesinde önemli rol oynuyor. Saray ürünlerinin tercih edildiği projeler arasında, Türkiye’nin en büyük stadyumlarından Kocaeli Arena ve Samsun 19 Mayıs Stadyumu da yer alıyor.

Saray Alüminyum imzası taşıyan projelerden biri olan ve mimari projesi Alper Aksoy Mimarlık tarafından hazırlanan Kocaeli Arena (Kocaeli Şehir Stadyumu), 2018 yılından bu yana kentin önemli çekim merkezlerinden birini oluşturuyor. Toplam 90 bin metrekarelik inşaat alanına sahip stadyum, hızla büyüyen sanayi şehrinin simge yapılarından biri olmak üzere tasarlandı.

SARAY A2 KOMPOZİT PANEL VE FS50 CEPHE SİSTEMLERİ TERCİH EDİLDİ

Gelişimi yansıtan ve çağdaşı yakalamaya çalışan modern bir dilin kullanıldığı projede, Saray ürünlerinden A2 yanmazlık sınıfı mineral dolgulu SARAY A2 kompozit panel ve Kleidco sistemlerinden FS50 cephe sistemleri tercih edildi. 560 adet VIP ve 6197 adet UEFA Club koltuğu olmak üzere toplam 35 bin seyirci kapasitesine sahip stadyumda, batı ve doğu tribünlerinde 187 adet loca, 752 seyirci kapasiteli loca bölümü, 21 asansör, 646’sı kapalı olmak üzere 1215 araçlık otopark ve 11 araçlık otobüs parkı bulunuyor.

FIFA, UEFA VE TFF’NİN BELİRLEDİĞİ STANDARTLARA UYGUN İNŞA EDİLDİ

2017 yılında hizmete açılan Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda (Samsun Şehir Stadyumu) da, Saray ürünlerinden SARAY A2 kompozit panel ve Kleidco sistemlerinden FS50 cephe sistemleri kullanıldı. FIFA, UEFA ve TFF‘nin belirlediği standartlara uygun olarak inşa edilen 34 bin seyirci kapasiteli stadyum; otopark, yeşil alan, alışveriş merkezinin de yer aldığı 137.700 metrekarelik inşaat alanının 50.000 metrekarelik bölümünü oluşturuyor. Bahadır Kul Mimarlık imzası taşıyan stadyum, StadiumDB’nin düzenlediği “Yılın Stadyumu” yarışmasında, mimari tasarım, işlevsellik ve yenilikçilik kriterlerine göre yapılan çevrimiçi oylamada 27 stadyum arasında 8. sırada yer almayı başardı.

YANGIN RİSKİNE KARŞI ÜSTÜN KORUMA

Yangın yönetmeliğine göre, yüksekliği 21,5 metreyi aşan çok katlı binaların ve otel, hastane, fabrika, AVM, stadyum, havaalanı, metro istasyonu gibi insan trafiğinin yoğun olduğu yapıların dış cephesinde mutlaka zor yanıcı malzeme kullanılması gerekiyor. Dünyada en uzun garanti süresine sahip PVDF boya ile kaplı SARAY A2 kompozit paneller, yüksek yangın güvenliği ile firmanın öne çıkan ürünleri arasında yer alıyor. A2 yanmazlık sınıfına ait bu paneller; yapıların dış cephe, iç duvar, tavan ve ara bölmelerinde, kara ulaşım aracı kaplamalarında, tren ve gemilerin iç dekorasyonunda güvenle uygulanabiliyor.