Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

URTİM’LE İSOV’UN SANAYİCİ OKUL İŞBİRLİĞİ ÜÇÜNCÜ YILINA GİRDİ

Sektöre nitelikli iş gücü kazandırmak için 2017 senesinde Zincirlikuyu İSOV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile işbirliği protokolü imzalayan URTİM Kalıp ve İskele Sistemleri, okuldaki 3. eğitim yılı kapsamında derslere başladı. Öğrencilere 39 yıllık deneyimlerini teorik ve uygulamalı aktarma fırsatı bulduklarını ifade eden URTİM Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Urfalılar, sanayici-okul işbirliklerinin hem sektör hem de ülke adına çok büyük bir önem taşıdığını belirtti.

Zincirlikuyu İSOV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile işbirliği protokolü imzalayan URTİM Kalıp ve İskele Sistemleri, okuldaki 3. eğitim yılı için eğitimlere ekim ayında başladı.

Derslerin ve seminerlerin başlamasından dolayı mutlu olduklarını belirten URTİM Kalıp ve İskele Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Urfalılar, “İSOV Lisesi’nde verdiğimiz ders yılı açılış seminerine yaklaşık 400 öğrenci katıldı. Derslerimize kalıp ve iskele sektörü genel değerlendirmesi ve sertifikalı ürünlerin önemi konuları ile başladık. İlk dersimizi URTİM’in Pazarlama ve İş Geliştirme Müdürü Ergun Baştan verdi. Sektörümüzün ilk derneği olan Kalıp ve İskeleciler Derneği (KALİSDER) hakkında da genel bilgilendirmeler yapıldı” dedi.

DERSLER HAZİRAN 2020’YE KADAR DEVAM EDECEK

Dönem boyunca müfredat doğrultusunda kalıp ve iskele sistemlerinin tarihçesi, genel tanıtımı, dünyadaki ve ülkemizdeki uygulamaları, sektörle ilgili; kalite standartları, uygulama zorunlulukları ve emniyet kuralları hakkında eğitimlere devam edeceklerini aktaran Urfalılar, her ay teorik ve uygulama içeren derslerin 2020 senesinin haziran ayına kadar süreceğini kaydetti.

39 YILLIK DENEYİMİ AKTARIYORLAR

Sektöre nitelikli iş gücü kazandırabilmek adına öğrencilere 39 yıllık deneyimlerini teorik ve uygulamalı aktarma fırsatı bulduklarını ifade eden Serdar Urfalılar, sanayici-okul işbirliklerinin sektör ve ülke adına çok büyük bir önem taşıdığını belirtti.

54 ülkeye ihracat gerçekleştiren URTİM Kalıp ve İskele Sistemleri Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Urfalılar, İSOV Lisesi ile uzun soluklu bir işbirliği yaptıklarını belirterek şöyle devam etti: “2017 yılında İSOV Zincirlikuyu Meslek Lisesi ile imzaladığımız protokol kapsamında müfredatta yer alan kalıp ve iskele dersleri ile başladığımız eğitim çalışmaları devam ederken, geçen sene resmi açılışını yaptığımız Betonarme Yapı Atölyemiz ile yaklaşık 20 öğrencimizin son derece modern şekilde derslerini işleyebildikleri bir sınıfımız ve tüm ürünlerimizi söküp takabilecekleri bir atölyemiz var. Projenin 3. senesi olan 2019 -2020 öğretim yılının tüm öğrencilerimize hayırlı olmasını temenni ederim. İSOV Lisesi dışında meslek liseleri ve üniversitelerle gerek seminer, gerek workshop çalışmaları gerekse staj olanaklarımızla farklı çalışmalar ve işbirlikleri gerçekleştiriyoruz ve bu çalışmalara devam edeceğiz. Eğitim alanında işbirliklerimizi çeşitlendirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”