Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

SİNPAŞ 45’İNCİ YILINI BOMONTİ’DEKİ PROJESİYLE KUTLUYOR

Sinpaş, 45. kuruluş yıldönümünü İstanbul’da yaşamın 2019 yılı içinde başlayacağı Queen Bomonti projesiyle kutluyor. Yaş aldıkça güzelleşen Bomonti semtinin sıcak mahalle kültürünü Queen Bomonti projesi lüksle harmanlıyor. Proje lokasyon ve yenilikçi özellikleriyle yabancı yatırımcıdan da rağbet görüyor. 

Bomonti son 20 yılda İstanbul’un turizm odaklı semtlerinden biri haline geldi. Gün geçtikçe çoğalan iş merkezleri, rezidansları, beyaz yakalı yeni sakinleri, kültür etkinlikleri, eğlence dünyası ve sanat aktiviteleriyle bir yandan tarihi dokusunu korumayı başarırken bir yandan da modern bir mahalleye dönüştü.

Bugün Bomonti İstanbul’un diğer gelişen semtlerinden farklı olarak günün her saati, her köşesinde hayatın canlılığını hissettiriyor; özgün yapılarıyla şık ve eklektik bir semtin karakteristik özelliklerini taşıyor. Farklılığın ahengiyle kendine has bir görünüme kavuşan ve her geçen gün daha da değerlenen Bomonti, elit kozmopolit bir yüze bürünüyor.

Bomonti’de dikkat çeken projelerden biri de Sinpaş’ın inşa ettiği Queen Bomonti. Bomonti’de yükselen 1078 konutluk Queen Bomonti, İstanbul ruhunu lüks ve kaliteyle yaşamak isteyenlere kendi evlerinde 5 yıldızlı otel konforu sağlıyor.

Sinpaş GYO’nun gayrimenkul sektöründeki 45 yıllık deneyim ve uzmanlığı ile hayat bulan Queen Bomonti, taçlı özgün mimarisi, 10 bin metrekarelik şehir parkı, highlife temalı evleri, ihtişamı ve estetiğiyle standartları yükseltiyor. Proje, Bomonti’nin merkezindeki avantajlı lokasyonunun yanı sıra en üst katındaki panoramik İstanbul manzaralı özel tasarım Crown Lounge ve geniş balkonlar gibi farklı nitelikleriyle yabancıların tercih ettiği İstanbul projelerinden biri. Proje hem oturum hem de yatırım amacıyla yoğun ilgi görüyor.

MÜŞTERİ BALKONUNDA OTURULABİLEN EVLER İSTİYOR

Sinpaş GYO’nun müşteri deneyimlerine dayandırarak yaptığı son araştırmaya göre, rezidans müşterileri artık cam cepheli, ileri teknolojili anıt yapıları tercih etmiyor. İyi düşünülmüş, konforlu, nefes alan ve ne kadar yüksekte olursa olsun penceresi açılabilen, balkonunda oturulabilen evler istiyor. Sinpaş’ın bu talepleri dikkate alarak inşa ettiği Queen Bomonti, rüzgar hesaplamaları yapılmış özel bir proje. Bu farklılıkla İstanbul’un başarılı rezidans projelerinden biri olarak nitelendiriliyor.

QUEEN BOMONTİ’DE ARKA BAHÇE NİŞANTAŞI OLACAK

Queen Bomonti’nin diğer bir avantajı lokasyonu. Proje, şehrin popüler kültür ve sanat merkezlerine, köklü ve saygın eğitim kurumlarına, Türkiye’nin en gelişmiş donanımına sahip sağlık kuruluşlarına, ticaret ve alışveriş merkezlerine, Avrupa’nın en büyük kongre oteli Hilton’a ve İstanbul’un çok özel eğlence mekanı Bomontiada’ya yürüme mesafesinde. Taksim, Nişantaşı ve Beşiktaş gibi hem iş hem de eğlence merkezlerine dakikalar içinde ulaşılabiliyor. Kendine ait 10 bin metrekarelik parkı ile şehrin kalbinde yeşillikler içerisinde. Yürüyüş parkuru, tenis kortu, streetball alanı, çocuk oyun alanları, kutlama ve davet mekanları, yüzme havuzu ve güneşlenme teraslarına da sahip.

ÖZEL HİZMETLERLE HAYATI KOLAYLAŞTIRIYOR

Queen Bomonti’nin Lobby’si, yüksek tavanı, modern tasarımı ve çarpıcı dekorasyonuyla görenleri ilk bakışta etkileyecek. Lobby’deki kuru temizleme, terzi, kuaför, lostra salonu, süper market ve pastane proje sakinlerinin hayatını kolaylaştırmak üzere düşünülmüş.

Queen Bomonti, son yılların iki dekorasyon trendi olan cazibe, ışıltı ve konforun birleştiği “marble trend” ile daha çok beton yüzeylerin hâkim olduğu, rahat ve modern yaşam tarzını yansıtan “loft trend”in izlerini taşıyan örnek dairelerle alıcısının dikkatini çekiyor. Queen Bomontililer modern şehirli insanın tüm ihtiyaçlarına göre tasarlanan bu örnek dairelerdeki dekorasyon alternatiflerinden birini seçerek kişiye özel zevklerini evlerine yansıtma olanağı da yakalayabiliyor.

Projenin en üst katındaki Crown Lounge elit bir yaşamın unsurlarını yansıtan ince bir zevkle tasarlanmış. Bu kattaki büyüleyici İstanbul manzarası da özel kutlamaları unutulmaz anlara dönüştürmek ve misafir ağırlamak için birebir.

YAŞAM 2019 DA BAŞLAYACAK

Yapımına dört yıl önce başlanan, tamamladığında İstanbul’un silüetine yeni bir görünüm verecek olan Queen Bomonti’de yaşam bu sene başlayacak. Yabancı yatırımcının ilgi odağı haline gelen projenin satışları sınırlı sayıda daireyle sürüyor.