Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

BTM, Çeşme ve Sığacık limanlarının çözüm ortağı oldu

Merkezi İzmir’de olan yalıtım sektörünün lider kuruluşlarından BTM A.Ş, Çeşme Yat Limanı ve İzmir Sığacık Yat Limanı yalıtım projelerinin çözüm ortağı oldu. Çeşme Yat Limanı projesindeki yalıtım uygulamasını BTM’nin Ankara bayisi Sepe Yalıtım yaparken, Sığacık Yat limanı yalıtım uygulamasını ise İzmir bayisi Levent İzolasyon başarı ile gerçekleştirdi.

Sığacık Yat Limanı’nda BTM markalı ısı ve su yalıtımı malzemeleri ve BTM Shingle çatı kaplama malzemesi kullanılırken, Çeşme Yat Limanı yapılarının temel ve perdelerinde yine BTM markalı su yalıtım örtüsü ve dış cephe ısı yalıtımı için BTMPlus mantolama uygulaması başarıyla tamamlandı.

Sığacık Yat Limanı’nda 12 bin metrekare alandaki 17 binanın ısı ve teras yalıtımını üstlendiklerini belirten BTM yetkilileri, “İlk olarak tonoz çatıların su yalıtımını BTM Plastobit ve BTM Yakut Shingle ile çözümledik ve projede öngörülen gerekli havalandırma açıklıkları tesis edilerek detayları tamamladık” bilgisini verdi.

ŞAŞIRTMALI ÇÖZÜM UYGULANDI

Sığacık Yat Limanı’nın mantolama sistemi uygulaması için de, BTM Plus sistem elemanları kullandıklarını ve binalara hareket kazandırmak amacıyla fuga profilleri uygulaması yaptıklarını kaydeden yetkililer, “Teras çatı yalıtımında ters çatı detayı adı verilen altta Plastobit P3000, 2 kat ve ek yerleri şaşırtmalı olarak şalümo ile yüzeye yapıştırılan su yalıtımı üzerine 5 santimetre düz-binili BTM polpan 5 cm XPS levhalar serildi ve üzeri 150 gram ağırlığında geotekstil keçe ile örtüldü” diye konuştu.

41 ÜNİTELİK ÇARŞI ALANI BTM’YE TESLİM

Ulaştırma Bakanlığı Demiryolları Limanlar ve Hava Meydanları Genel Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği ve 230 metre ana dalgakırana sahip 41 üniteden oluşan çarşı alanında hizmet veren Çeşme Yat Limanı projesinde de aktif rol oynadıklarına dikkat çeken BTM yetkilileri, yapıların temel ve perdelerinde C3000+P3000, terasta 2 kat P3000 ve dış cephede BTM’nin dış cephe ısı yalıtım sistemi BTMPlus uygulaması yaptıklarını sözlerine ekledi.

İzmir-Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesindeki üretim tesislerinde faaliyetlerini yeni ve teknolojik yatırımları ile arttırarak sürdüren BTM Grup, su yalıtımı, ısı yalıtımı ve çatı kaplama malzemeleri üretilen toplam 5 tesisi bulunuyor. Polpan Kz Kazakistan’da faaliyet gösteren ve yılda 75 bin metre küp ısı yalıtım plakası üretimi yapılan bir tesis. Dünyada, değişen pazar ve rekabet koşullarını göz önüne alarak, kendi teknolojisini ve ürünlerini geliştiren, bu alanda mühendislik gücüne, laboratuvar alt yapısına yatırım yapan, yurtiçi-yurtdışı araştırma kurumları ve üniversitelerle ortak projeler yürütüyor.