Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Çukurova Gayrimenkul’den Adanus Park Konutları

Adanus Park, İstanbul´un yeni çekim merkezi Kartal´ın konum olarak en stratejik noktasında yer alan etrafı yollarla çevrili yarım ada şeklinde arsa üzerine konumlandırılmıştır. Kartal´ın en prestijli projelerinden olan Adanus Park, Kartal, TEM otoyolu üzerindeki 10.000 m2 arsa üzerinde projelendirilmiştir. Toplam 180 dairelik residence olarak inşa edilecek projede 1+1, 2+1, 3+1 ve 5+1 olmak üzere toplam 4 tip daire ve 3 blok bulunmaktadır.

Adanus Park projesinin %84´ü yeşil alan olarak ayrılacak olup, açık yüzme havuzu, güneşlenme terası, çocuk oyun parkları, yürüme parkurları, basketbol sahası, fitness center ve hobi salonu gibi sosyal alanları mevcut olacaktır. Ayrıca çevre duyarlılığı bilinci ile proje kapsamında yer alan otoparkların tamamı kapalı olarak projelendirilmiştir. Adanus Park´ın 2011 yılında hayata geçirilmesi hedeflenmektedir.

Adanus Park, Kartal Kentsel Dönüşüm Projesinin dünyaca ünlü mimar Zaha Hadid´in projelendirdiği yepyeni bir kent yapılanmasının, Marina, Liman ve sosyal komplekslerin bulunduğu önemli noktaların yanı başında yer alıyor. Uluslararası Sabiha Gökçen Havalimanı, Kartal Deniz Otobüsleri Limanı, yapılmakta olan Kartal Kadıköy Metro hattı, Anadolu TCDD demiryolu ulaşımı gibi İstanbul´un en önemli noktalarına komşu olmaktadır.