Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

HG İnşaat Libya’daki Projelere Göz Kırpıyor

Yaklaşık bir yılı aşkın süredir Libya ile yapılan görüşmeler sonunda HG İnşaat 4 büyük projeye talip oldu. Bunlardan ikisinin sözleşmesi imzalandı ve geçtiğimiz ay temel atma törenleri gerçekleşti. Libya dünya ile entegrasyonuna yeni başlayan bir ülke olarak çok geniş iş imkanlarının bulunduğu bir ülke. Libya, 1650 km´lik sahil şeridi ile bir turizm bölgesi olmak istiyor. Dolayısıyla Libya Hükümeti büyük projeleri hayata geçirmek için aksiyona geçmiş durumda.

İki büyük projenin sözleşmesini imzalayan HG İnşaat iki işi de anahtar teslim olarak gerçekleştirecek.

Nisan ayında Dış Ticaret Eski Bakanı Kürşad Tüzmen ve beraberindeki 200 kişilik işadamı heyeti Libya’ya çıkarma yapmıştı. Tüzmen, Libya’nın altı yılda 180 milyar dolar alt ve üst yapı yatırımı yapacağını belirtiyor. Bu görüşmelerde Libya Ticaret Bakanı Muhammed Ali al Huvej ile bir araya gelinerek malların ve hizmetlerin serbest dolaşımına dönük bir anlaşma imzalandı.