Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İstanbul’a Avrupa’nın en büyük Adalet Sarayı!

237 milyon 960 bin TL keşif bedeli ile Bayındırlık Bakanlığı’nın en yüksek keşif bedelli projesi olan Avrupa Yakası Adalet Sarayı sahip olduğu teknik özellikleriyle Türkiye’nin önde gelen projeleri arasında yer alıyor. Adalet Sarayı; inşaat ve gayrimenkul sektörlerinde ulusal, bölgesel, küresel düzeyde saygın kaliteli ve güçlü bir kurum olan ve 1980 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Varyap Varlıbaşlar Yapı Sanayi ve Turizm Yat. Tic. A.Ş. güvencesi ve kalitesiyle yapılıyor.

Varyap, 2003 yılında ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemini kurup belgelendirdi. Kalite Yönetim Sisteminin Haziran 2003’den bu yana sürekliliği sağlamaktadır. Adalet Sarayı inşaatında ise sistem Ağustos 2007 yılında kuruldu. Sistemin sürekli iyileştirerek sürekliliği sağlamaktadır. Ayrıca Kasım 2007’de İş Sağlığı ve Güvenliği ile Çevre Yönetim Sistemleri konularındaki çalışmalarına Adalet Sarayı inşaatında başladı ve Nisan 2008’de OHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği ile ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sisteminin Belgelendirilmesi gerçekleştirmiştir. Bu 3 sistemin ortak maddeleri entegre edilerek, Entegre Yönetim Sisteminin Varyap bünyesinde ilk belgelenen inşaatı İstanbul Avrupa Yakası Adalet Sarayı inşaatıdır.

YAKLAŞIK 60 FUTBOL SAHASI BÜYÜKLÜÐÜNDE

Çağlayan’da 343 bin metrekare alan üzerinde yer alacak olan Avrupa Yakası Adalet Sarayı, 7 kat bodrum olmak üzere toplam 16 kattan oluşacak, bazı bloklarda 20 kata kadar çıkacak binada ayrıca 83 bin metrekare kapalı otopark bulunacak. Yaklaşık 60 futbol sahası büyüklüğüne sahip olacak projenin inşaat alanında 1 milyon 200 bin metreküp hafriyat yapıldı. 37 bin ton demir, 260 bin metreküp beton kullanılıyor.