Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Saf Gayrımenkul Yeni Bir Hayatın Kapılarını Açıyor

Anadolu Yakası’nın merkezi Acıbadem’de şehrin içinde ama şehrin kaosundan uzak yaşam merkezi Akasya Acıbadem, Türkiye’de birçok başarılı konut projesini hayata geçiren Sinpaş ve Türkiye’nin alışveriş anlayışını değiştiren Akmerkez’in yaratıcısı Akkök’ün liderliğinde oluşan SAF Gayrimenkul Geliştirme ve İnşaat Şirketi ile İstanbul’da yepyeni bir hayatın kapılarını açıyor.

2012 yılında tamamlanacak projenin inşaatı Haziran 2009 tarihinde start alacak.

Toplam 182.000 metrekare alan üzerine inşa edilecek dev proje; 3 parselden oluşuyor. İstanbul’un içinde en büyük yeşil alana sahip Akasya Acıbadem’in merkezinde 3 parselin birleştiği noktada, 26.000 metrekarelik sonsuz yeşil konseptinin vurgulandığı Central Park yer alıyor. Central Park’ın içinde ise yine İstanbul’da bir ilk olan 900 metrekarelik, kumsallı açık havuzun da içinde yer aldığı geniş aktivite imkanları sunan bir sosyal tesis bulunuyor. Projenin yaşam alanında İstanbul’un eski korularından esinlenilerek oluşturulan binlerce ağaçlık Akasya Koru, mavi ve yeşilin uyumlu birlikteliğinin simgelendiği göl temalı Akasya Göl ve modern yaşamın tüm imkanlarını bir arada barındıran Akasya Kent bölümleri yer alıyor. Akasya Acıbadem projesinin merkezi konumunun yanı sıra en önemli özelliklerinden biri, dairelerde yer alan geniş kat bahçeleri. Ayrıca projenin 182.000 metrekarelik toplam alanın 58.000 metrekaresi de yeşil alandan oluşuyor. Akasya Acıbadem projesi kule yaşamı ve yatay yaşam seçeneklerinin içerisinde sunulan ve 70 metrekare ile 350 metrekare arasında değişen boyutlardaki konutları ile, her türlü ihtiyaca cevap veriyor. Projede, 1+1 evlerden 4, 5 +1 penthouse yaşamına kadar farklı konseptler yer alıyor. Şehrin merkezinde konumlandırılan Akasya, Avrupa ve Asya Yakaları’nın bağlantı noktasında, çevre yolu ve Boğaziçi Köprüsü’ne yakınlığı ile de dikkat çekiyor. Ayrıca 2010’da tamamlanması beklenen Marmaray Metro’suna özel bir tünelle bağlanarak konut sakinlerine ayrı bir ulaşım kanalı sunacak.

Öte yandan benzersiz şehir panoramasına sahip yaklaşık 1.600 konutun yanı sıra, içinde dünya markalarının yer alacağı, kiralanabilir alanı 85.000 metrekarelik olan Asya Yakası’nın özel konseptli alışveriş merkezi de Akasya Acıbadem içerisinde bulunuyor. Akasya Alışveriş Merkezi sektörde birçok ödüle ve deneyime sahip Akmerkez AVM’nin tecrübesinden faydalanılarak oluşturuluyor. Alışveriş merkezi içerisinde pazar lideri markaların yanı sıra ünlü tasarımcıların mağazalarının yer alacağı özel bir sunuma sahip konsept bir kat yer alacak. Merkez modern ve keyifli alışveriş anlayışı, kültürel aktiviteleri, 1000 kişilik tiyatro ve konferans salonu, restoranları ve Türkiye’de bir ilk olarak Akasya Acıbadem’de yer alacak Kidzania, çocuk eğitim ve eğlence kulübü ile Anadolu Yakası’nın yeni sosyal merkezi olmayı hedefliyor.